від 06 листопада 2024 року № 137-од "Про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Гусятинській селищній раді"
ГУСЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 06 листопада 2024 року № 137-од
Про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб
при Гусятинській селищній раді
Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», ст. 42, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись Примірним положенням про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4.08.2023р. № 812, беручи до уваги лист БО БФ «Рокада» від 14.10.2024 р. №1213, з метою вирішення питань, пов'язаних із реалізацією державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб на території громади Гусятинської селищної ради:
- Затвердити Положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Гусятинській селищній раді в новій редакції (додаток 1).
- Затвердити склад Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Гусятинській селищній раді (додаток 2).
- Розпорядження Гусятинського селищного голови від 20.04.2023 р. № 35-од «Про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Гусятинській селищній раді» вважати таким, що втратило чинність.
- Координацію роботи та контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Наталію Мацко.
Селищний голова Степан КАРПО
Додаток 1
до розпорядження
селищного голови
06.11. 2024 № 137-од
ПОЛОЖЕННЯ
про Pаду з питань внутрішньо переміщених осіб
при Гусятинській селищній раді
-
- Загальні положення
1.1.Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при Гусятинській селищній раді (далі – Рада з питань ВПО) є консультативно-дорадчим органом, створеним з метою вирішення питань, пов'язаних із реалізацією державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб, підтримки та захисту переміщеного бізнесу на території громади (далі – Громада), при Гусятинській селищній раді (далі – селищна рада).
1.2.У своїй діяльності Рада з питань ВПО керується Конституцією і законами України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями селищної ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями голови, цим Положенням та іншими нормативно правовими актами.
1.3.Діяльність Ради з питань ВПО ґрунтується на принципах верховенства права, законності, гласності, прозорості, колегіальності, інклюзивності та рівності.
-
- Мета та завдання Ради з питань ВПО
-
- Метою діяльності Ради з питань ВПО є сприяння вирішенню питань, пов'язаних із реалізацією державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб, підтримка та захист суб’єктів підприємництва, які перемістилися/будуть переміщені на територію Громади.
-
- До завдань Ради з питань ВПО належать:
- Налагодження співпраці селищної ради, її виконавчого комітету та інших виконавчих органів селищної ради з органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями, громадськими об'єднаннями, міжнародними та науковими організаціями, засобами масової інформації, іншими інститутами громадянського суспільства з питань захисту прав внутрішньо переміщених осіб.
- Залучення внутрішньо переміщених осіб, зокрема представників вразливих груп із числа внутрішньо переміщених осіб, до вирішення проблемних питань у сфері захисту їхніх прав та законних інтересів.
- Сприяння залученню внутрішньо переміщених осіб до участі у робочих групах, комісіях тощо, для розробки та виконання місцевих програм у сфері соціального захисту, зайнятості населення, забезпечення їхніх житлових та майнових прав.
- Сприяння реалізації Керівних принципів ООН з питань внутрішнього переміщення, а саме щодо забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на свободу зборів, участі на рівних засадах у справах Громади.
- Сприяння співпраці органів місцевого самоврядування, представників громадських та/або благодійних організацій та їх об’єднань, міжнародних та наукових організацій, засобів масової інформації, інших інститутів громадянського суспільства з питань реалізації державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб.
- Сприяння залученню вразливих груп внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації проти України (жінок, національних меншин, осіб з інвалідністю тощо), до процесу ухвалення рішень.
- Застосування принципів конфліктної та гендерної чутливості в процесі розробки та реалізації практик на місцевому рівні задля розвитку соціальної згуртованості, зменшення напруги та ризиків виникнення конфліктів між приймаючою громадою та внутрішньо переміщеними особами.
- Організаційна, методична, консультативна підтримка та захист суб’єктів господарювання, які перемістили/перемістять до територіальної громади селищної ради свої виробничі потужності, працівників та інші активи.
- Надання селищній раді, її виконавчому комітету пропозицій та рекомендацій по створенню місцевих Програм підтримки внутрішньо переміщених осіб та релокованого бізнесу.
- Підготовка пропозицій, висновків, аналітичних матеріалів з питань формування та реалізації державної, регіональної та місцевої політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб.
- Проведення моніторингу за реалізацією вищевказаних питань на території Громади.
- До завдань Ради з питань ВПО належать:
-
- Повноваження Ради з питань ВПО
-
- Розроблення пропозицій, рекомендацій щодо вирішення проблемних питань, пов'язаних із реалізацією державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб на території Громади.
- Подання пропозицій, рекомендацій, розроблених за результатами своєї роботи, селищній раді, її виконавчим органам, іншим органам місцевого самоврядування, органам виконавчої влади тощо.
- Сприяння налагодженню ефективної взаємодії внутрішньо переміщених осіб з селищною радою, її виконавчими органами, підприємствами, установами, організаціями розміщеними на території громади.
- Сприяння соціально-економічній інтеграції внутрішньо переміщених осіб на території Громади.
- Сприяння залученню фінансування на виконання програм та заходів, що містять компонент допомоги внутрішньо переміщеним особам.
- Розгляд пропозиції органів місцевого самоврядування, органів державної влади, правоохоронних органів, підприємств, установ, організацій, громадських та/або благодійних організацій з питань, пов'язаних із реалізацією державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб на території Громади.
- Сприяння, в межах своїх повноважень, реалізації прав внутрішньо переміщених осіб на забезпечення житлом, працевлаштування, освіту, медичне обслуговування тощо.
- Співпраця з благодійними та громадськими організаціями щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб.
- Залучення (за згодою) в разі потреби до роботи Ради з питань ВПО представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, а також окремих фахівців (науковців, представників інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій тощо) для підготовки проєктів рішень Ради з питань ВПО.
- Отримання, в установленому порядку, від органів місцевого самоврядування, органів державної влади, правоохоронних органів, підприємств, установ, організацій інформації, що стосується мети та завдань Ради з питань ВПО.
- Рада з питань ВПО інформує в засобах масової інформації (офіційний сайт селищної ради, офіційні сторінки селищної ради у соціальних мережах) про свою діяльність.
- Створює, у разі потреби, постійні та тимчасові робочі групи.
- Організовує публічні заходи (конференції, наради, семінари, тощо).
- Здійснює інші заходи, спрямовані на досягнення своєї мети та виконання завдань.
-
- Утворення та склад Ради з питань ВПО
-
- Рада з питань ВПО утворюється розпорядженням Гусятинського селищного голови.
- Рада з питань ВПО діє на підставі Положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Гусятинській селищній раді, яке затверджується розпорядженням Гусятинського селищного голови.
- Склад Ради з питань ВПО, та зміни до нього затверджуються розпорядженням Гусятинського селищного голови.
- До складу Ради з питань ВПО можуть входити громадяни України, яким виповнилось 18 років і які проживають на території Громади (в тому числі громадяни, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи на території Громади, та/або є представниками суб’єктів господарювання, що перемістилися на територію Громади внаслідок військової агресії російської федерації проти України та сплачують податки до бюджету Громади, та/або є представниками місцевих, регіональних чи національних громадських та/або благодійних організацій, які реалізують проєкти у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб).
До складу Ради з питань ВПО можуть входити Гусятинський селищний голова, його заступники, депутати селищної ради та інші посадові особи виконавчих органів селищної ради, яких делеговано до її складу.
-
- Громадяни України, які проживають на території Громади (в тому числі громадяни, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи на території Громади) подають до селищної ради заяву в довільній формі про прийняття їх до складу Ради з питань ВПО.
Громадські та/або благодійні організації, суб’єкти господарювання делегують своїх представників до складу Ради з питань ВПО.
Посадові особи селищної ради, її виконавчих органів, депутати ради за їх згодою, можуть бути включені до складу Ради з питань ВПО в порядку, передбаченому пунктом 4.3. цього Положення.
-
- Кандидати до складу Ради з питань ВПО подають до селищної ради такі документи:
- Заяву у довільній формі про прийняття до складу Ради з питань ВПО (для кандидатів визначених абзацом першим пункту 4.5. цього Положення).
- Згоду на обробку персональних даних.
- Затверджену керівником або іншою уповноваженою особою інформацію за останні 6 місяців про діяльність громадської та/або благодійної організації, відповідно до цільового спрямування діяльності Ради з питань ВПО (для суб’єктів громадянського суспільства, які делегують своїх представників до складу Ради з питань ВПО).
- Відомості з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію громадської та/або благодійної організації.
- Відомості з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про переміщення (зміну місцезнаходження) суб’єкта господарювання на територію Громади після 24.02.2022 року та документальне підтвердження сплати податків до бюджету селищної ради (для представників переміщеного бізнесу).
- Рішення громадської та/або благодійної організації, суб’єкта господарювання про делегування кандидата до складу Ради з питань ВПО.
- Кандидати до складу Ради з питань ВПО, які проживають на території Громади та є особами з числа внутрішньо переміщених подають копію довідки встановленої форми про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на території Громади.
- До складу Ради з питань ВПО може бути обрано не більше одного представника від кожної громадської організації та/або благодійної організації, або суб’єкта господарювання, який перемістив свій бізнес на територію Громади та виявив бажання увійти до її складу.
- Кандидати до складу Ради з питань ВПО подають до селищної ради такі документи:
4.7.1. Повноваження члена Ради припиняються достроково у порядку, визначеному цим Положенням:
- у разі його відсутності на засіданнях без поважних причин двічі поспіль;
- за письмовою заявою про рішення вийти з її складу;
- у разі надходження від громадського об’єднання чи благодійної організації за підписом керівника (якщо інше не передбачено його установчими документами) повідомлення про відкликання свого представника та припинення його членства в Раді;
- у разі державної реєстрації припинення громадського об’єднання чи благодійної організації, представника яких було обрано/призначено до складу Ради;
- у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо члена Ради, а також у разі визнання його в судовому порядку недієздатним або обмежено дієздатним;
- смерті члена Ради.
- Рада з питань ВПО створюється на невизначений термін.
- У разі припинення (в т.ч. дострокового) повноважень осіб які входили до складу Ради з питань ВПО за статусом чи посадою (посадові особи селищної ради, її виконавчих органів, депутати, в т.ч. в зв’язку з припиненням повноважень селищної ради поточного скликання), такі особи продовжують виконувати свої повноваження в поточному складі Ради з питань ВПО до дня формування нового складу Ради з питань ВПО, розпорядженням голови селищної ради, в порядку, передбаченому пунктом 4.3. цього Положення.
- Дострокове припинення діяльності Ради з питань ВПО здійснюється у разі:
- Не проведення засідання протягом одного кварталу поточного року.
- Ухвалення відповідного рішення на її засіданні.
- Рішення про дострокове припинення діяльності Ради з питань ВПО приймається розпорядженням селищного голови.
- Голова Ради з питань ВПО:
- Організовує діяльність Ради з питань ВПО.
- Організовує підготовку і проведення її засідань, головує під час їх проведення.
- Підписує документи від імені Ради з питань ВПО.
- Представляє Раду з питань ВПО у відносинах із центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, засобами масової інформації.
- Вносить пропозиції щодо створення тимчасових органів Ради з питань ВПО.
- Організовує вирішення питання матеріально-технічного та інформаційного забезпечення роботи Ради з питань ВПО.
- Забезпечує підготовку порядку денного засідань Ради з питань ВПО з урахуванням пропозицій її членів.
- Контролює підготовку питань на засідання Ради з питань ВПО відповідно до проєкту порядку денного.
- Забезпечує оприлюднення рішень Ради з питань ВПО та направлення їх виконавцям.
- Опрацьовує внесені в установленому порядку пропозиції з розв'язання кадрових питань, зокрема, щодо припинення членства у Раді з питань ВПО.
- Забезпечує інформування про діяльність Ради з питань ВПО, створює умови для доступу громадськості до інформації про діяльність ради, виконання її рішень.
- Заступник голови Ради з питань ВПО:
- Забезпечує виконання закріплених за ним напрямів роботи.
- Здійснює організаційно-методичну підтримку роботи відповідних комітетів (комісій, секцій, робочих груп) Ради з питань ВПО.
- Розглядає, за дорученням голови Ради з питань ВПО, питання, що належать до його компетенції.
- Вносить пропозиції щодо створення тимчасових органів Ради з питань ВПО.
- Забезпечує контроль за виконанням рішень Ради з питань ВПО.
- Організовує вивчення та дослідження громадської думки.
- Виконує інші функції відповідно до завдань покладених на Раду з питань ВПО.
- У разі відсутності голови на засіданні Ради з питань ВПО, головує на її засіданні.
- Секретар Ради з питань ВПО:
- Рада з питань ВПО створюється на невизначений термін.
4.13.1. Секретарем Ради з питань ВПО може бути особа з числа внутрішньо переміщених осіб.
4.13.2. Секретар Ради забезпечує ведення протоколів засідання Ради з питань ВПО, у триденний строк подає їх на підпис голови.
4.13.3. За погодженням з головою Ради з питань ВПО залучає до виконання окремих робіт і завдань членів Ради з питань ВПО та інших осіб.
4.13.4. Забезпечує ведення діловодства.
4.13.5. Забезпечує взаємодію та листування Ради з питань ВПО з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
4.13.6. Виконує інші функції по забезпеченню діяльності Ради з питань ВПО.
4.13.7. Робочі групи (у разі їх створення) опікуються вирішенням конкретних питань задля яких їх було створено. Голови робочих груп доповідають головуючому на засіданні Ради з питань ВПО про свою поточну діяльність на кожному її засіданні. У складі Ради з питань ВПО обов’язково створюється робоча група з питань захисту та підтримки внутрішньо переміщеного бізнесу (за його наявності).
4.13.8. Особи, що входять до складу Ради з питань ВПО виконують свої обов'язки на громадських засадах.
-
- Організація роботи Ради з питань ВПО
-
- Основною організаційною формою роботи Ради з питань ВПО є її засідання, які проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз у три місяці.
- Пропозиції щодо розгляду питань на засіданні Ради з питань ВПО можуть бути внесені головою Ради з питань ВПО, його заступником та членами Ради з питань ВПО.
- Засідання Ради з питань ВПО вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її загального складу.
- Рішення Ради з питань ВПО приймається більшістю голосів її складу присутніх на засіданні. Якщо при вирішенні питання голоси членів Ради з питань ВПО розділились порівну, голос головуючого на засіданні є вирішальним.
- Рада з питань ВПО приймає рішення, які мають рекомендаційний характер.
- Рішення Ради з питань ВПО оформлюються протоколом, який підписується головуючим на засіданні та секретарем.
- Документи, протоколи та витяги з протоколів зберігаються в селищній раді.
- Організаційно-технічне забезпечення діяльності Ради з питань ВПО здійснює селищна рада.
- За наявності технічної можливості та поважних причин, члени Ради з питань ВПО можуть брати участь у засіданні Ради онлайн.
-
- Прикінцеві положення
-
- Припинення діяльності Ради з питань ВПО здійснюється на підставі розпорядження Гусятинського селищного голови, відповідно до вимог чинного законодавства України.
- Зміни та доповнення до цього Положення вносяться в установленому для його прийняття порядку.
Заступник селищного голови
з питань діяльності виконавчих органів Наталія МАЦКО
Додаток 2
до розпорядження
селищного голови
6 листопада 2024 № 137-од
СКЛАД
Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при
Гусятинській селищній раді
Голова Ради з питань ВПО:
|
|
|
Мацко Наталія Степанівна |
заступник Гусятинського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів |
|
Заступник голови Ради з питань ВПО:
|
|
|
Атамась Аліна Едуардівна |
ВПО |
|
Секретар Ради з питань ВПО:
|
|
|
Бабій Марія Іванівна |
директор КУ «Центр надання соціальних послуг» Гусятинської селищної ради |
|
Члени Ради з питань ВПО: |
|
|
Балацький Тарас Іванович |
директор КП «Гусятинська бальнеологічна лікарня» |
|
Гайдаш Наталія Віталіївна |
начальник відділу «ЦНАП» Гусятинської селищної ради |
|
Купцова Марина Сергіївна |
ВПО |
|
Диба Людмила Миколаївна |
Диба Людмила Миколаївна |
|
Лисак Леся Михайлівна |
директор КЗ «Гусятинський Центр дитячої та юнацької творчості» |
|
Мозоль Марія Мирославівна |
начальник відділу соціального захисту та охорони здоров’я населення Гусятинської селищної ради |
|
Панчук Марія Леонідівна |
менеджер з регіонального розвитку БО «БФ Рокада» (за згодою) |
|
Семікіна Анастасія Едуардівна |
ВПО |
|
Степанська Ірина Володимирівна |
ВПО |
|
Таран Наталія Юріївна |
ВПО |
|
Туткалюк Ольга Тарасівна |
начальник відділу освіти, сім’ї, молоді і спорту Гусятинської селищної ради |
|
Ящук Віктор Станіславович |
голова ГО «Надзбручанський край», депутат Гусятинської селищної ради (за згодою) |
|
Заступник селищного голови
з питань діяльності виконавчих органів Наталія МАЦКО