Про роботу закладів культури Гусятинської селищної ради в 2024 році
ПРОЄКТ
ГУСЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
2024 року смт Гусятин № ____
Про роботу закладів культури
Гусятинської селищної ради в 2024 році
Відповідно до перспективного плану роботи виконавчого комітету Гусятинської селищної ради на 2024 рік, заслухавши інформацію начальника відділу культури і туризму Гусятинської селищної ради про роботу закладів культури Гусятинської селищної ради за 2024 рік, керуючись ст. 32, ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Гусятинської селищної ради
ВИРІШИВ:
1.Інформацію начальника відділу культури і туризму Гусятинської селищної ради за 2024 рік взяти до відома.
2. Начальнику відділу культури і туризму Гусятинської селищної ради Ірині ВЕЛИЧЕНКО:
2.1. Продовжувати роботу по організації та проведення масових культурно-мистецьких заходів;
2.2. Організовувати екскурсії, відвідування музеїв, виставок, театрів та ін. культурних заходів;
2.3. Продовжувати залучати громадський актив населених пунктів сільської ради до проведення масових заходів;
2.4. Поліпшувати якість, доступність і асортимент культурно-мистецьких послуг;
2.5. Сприяти участі аматорських колективів, окремих виконавців у регіональних фестивалях, конкурсах;
2.6. Організовувати вивчення культурних запитів і потреб населення в сфері організації дозвілля.
2.7. Посилити контроль за дотриманням графіків роботи закладів культури;
2.8. Порушити клопотання на сесії Гусятинської селищної ради про виділення коштів на облаштування автономного опалення для комунального закладу «Гусятинський центр культури і дозвілля» Гусятинської селищної ради.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника Гусятинського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Наталію МАЦКО.
Селищний голова Степан КАРПО
Додаток
До рішення виконавчого комітету
селищної ради від року №
Звіт про роботу закладів культури Гусятинської селищної ради в 2024 році
Мережа закладів культури, які утримуються із Гусятинського селищного бюджету станом на 01.10 2023 року налічує 14 установ.
- КЗ «Гусятинська публічна бібліотека» Гусятинської селищної ради із 9-ма бібліотеками філіями;
- КЗ «Гусятинський краєзнавчий музей» Гусятинської селищної ради;
- 11 клубних закладів в т.ч. КЗ «Гусятинський центр культури і дозвілля» Гусятинської селищної ради, 4-сільські клуби та 6-Будинків культури.
- КЗ «Гусятинська мистецька школа» Гусятинської селищної ради.
Роботу галузі культури Гусятинської селищної ради забезпечують 58 чоловік, фактично працюючих 49 чоловік, 3 - зовнішніх сумісника, 9 – внутрішніх сумісників.
Галузь культури Гусятинської селищної ради за 9 місяців 2024 року профінансовано із загального фонду на суму 7282040,0 грн.
Також за рахунок коштів спецфонду – 365051,0 грн.
З них – 157787,0 благодійні внески;
- оренда 47864,0 грн.,
- батьківська плата 154400,0 грн.,
- за квитки 5000,0 грн.
- Комунальний заклад «Гусятинська публічна бібліотека»
Бібліотека Гусятинської територіальної громади – є невід’ємною частиною інформаційної структури територіальної громади, документально-комунікативним та соціокультурним центром, що сприяє розвитку інформаційної та мовної культури населення, його національно-патріотичного, правового, екологічного виховання, формування стійкого інтересу до вивчення та розуміння національної історії і культури, сприяння розбудові читаючої та мислячої нації.
Робота КЗ «Гусятинська публічна бібліотека» направлена на обслуговування та задоволення потреб жителів нашої громади, ВПО, дітей з особливими освітніми потребами та організацію і проведення різнопланових заходів із залученням ВПО (майстер – класи, конкурси, бібліо-квести, вікторини, літературні подорожі, ерудит-конкурси, поетична кав’ярня, краєзнавчі зустрічі, книжкові виставки, відзначення літературних та пам’ятних дат тощо).
У Гусятинській публічній бібліотеці проходили благодійні акції:
-«Магія Різдва». Працівники КЗ «Гусятинська публічна бібліотека» та сільських бібліотек-філій доєдналися до організації благодійного ярмарку, кошти з якого були перераховано у фонд «Воїни Надзбруччя»;
- «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ!». Працівники Гусятинської публічної бібліотеки та бібліотек-філій організували збір контейнерів з кіндерів та пластикових баночок, контейнерів, флаконів невеликих розмірів для фасування заживляючих мазів для наших захисників.
-«ВИПІЧКА ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ». Працівники Гусятинської публічної бібліотеки та бібліотек ТҐ декілька днів поспіль випікали смаколики для військовослужбовців Збройних Сил України, завдяки яким ми маємо можливість жити та творити! Смачну домашню випічку передали Благодійному фонду "Воїни Надзбруччя ";
- «КВІТКА НЕЗАЛЕЖНОСТІ». Напередодні Дня Незалежності України Гусятинська публічна бібліотека провела благодійну акцію на підтримку ЗСУ «Квітка Незалежності». Усі зібрані кошти під час акції перераховані благодійному фонду «ВОЇНИ НАДЗБРУЧЧЯ».
«Оберіг для воїна» під такою назвою відбувся майстер-клас Гусятинській публічній бібліотеці ( діти старанно, виготовили своїми руками обереги у вигляді сердечок із жовто-синього фетру)
У бібліотеці – філії с. Личківці відбувся збір продуктів харчування для односельчанина- воїна;
бібліотека – філія с. Коцюбинчики долучилася до виготовлення окопних свічок для наших захисників.
У січні 2024р. у Гусятинській публічній бібліотеці створено клуб за інтересами «Творчі долоньки», мета якого організація змістовного дозвілля дітей, розвитку творчих здібностей і майстерності, фантазії та естетичного смаку.
Бібліотеки громади взяли участь:
- Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Україна – Мрія!», приурочений 10 роковинам початку російсько-української війни, в рамках проєкту «10 тисяч мрій для звільнених територій» і Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?»( читачка Гусяинської публічної бібліотеки перемогла в обласному конкурсі у категорії «текстовий опис»).
Також взяли участь акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Тема тижня поезії 2024 – Дім.
У Гусятинській публічній бібліотеці відбулася творча зустріч поетесою Світланою Нестерович "Теплі хвилини поезії».
Гусятинська публічна бібліотека долучилася до Міжрегіональної акції «Березень. Читають всі!». Цього року обрали для читання книгу сучасної української письменниці, ювілярки Галини Вдовиченко «Мишкові миші».
В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у бібліотеках Гусятинської громади тривав Національний читацький марафон «Діти України читають захисникам», ініційований Національною бібліотекою України для дітей (згідно з умовами, учасникам акції потрібно було записати відеозвернення до захисників України та зачитати уривок з книги, яка для читця стала символом незламності та підтримала під час війни).
Протягом року у КЗ «Гусятинська публічна бібліотека» відбулися презентації:
- поетичної збірки «Спогади… Моя душа в полоні слова» Олени Закутій
- «Казка про Червоного Змія» – дебютний роман Юліани Нестерович.
КЗ «Гусятинська публічна бібліотека» разом з ініціативною групою за участі ВПО подали заявку на участь у третьому відбірковому турі ГО «Крим СОС» за підтримки УВКБ ООН на грантову програму, спрямовану на підтримку ініціатив внутрішньо переміщених осіб та організацій.
У складі КЗ «Гусятинська публічна бібліотека» функціонує: КЗ «Гусятинська публічна бібліотека», з с бібліотеками-філіями – 1. Загальна кількість бібліотечних працівників – 16. З них: з повною вищою освітою – 3, у т. ч. спеціальною – 2, з базовою вищою- 11, у т. ч. спеціальною -3. Протягом року працювали на повну зайнятість – 5 працівників, на 0,25 cтавки -9 бібліотечних працівників.
2. Комунальний заклад «Гусятинський краєзнавчий музей»
Музей проводив свою роботу за основними напрямками діяльності, а саме: науково-дослідна та культурно-освітня, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова та господарсько-організаційна робота - відповідно до вимог Закону України «Про музеї та музейну справу», що регулює суспільні відносини у сфері музейної справи, визначає правові, економічні, соціальні засади створення і діяльності музеїв України і Положення про Музейний фонд України, яке визначає порядок формування Музейного фонду України, порядок обліку музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань, забезпечення їх охорони, збереження і використання.
Завдяки облаштованому спільно із БФ «Рокада» культурно-просвітницьким простором на базі КЗ «Гусятинський краєзнавчий музей» для потреб ВПО та жителів Гусятинської громади проведено цілий ряд заходів та майстер класів різного спрямування. Було запрошено гостей громади до проведення інтеграційних заходів із залученням представників влади, соціальних служб, громадських організацій, жителів нашої та сусідніх громад, місцевих підприємців. В закладі регулярно проводяться не тільки екскурсії, а й Ради ВПО, навчання по написанню грантових заявок, презентації творів місцевих талантів. Працівники музею залучені і до проєктної діяльності на рівні міжнародної співпраці із містами-партнерами Гусятина.
Музей постійно приймає офіційні делегації з різних куточків України та зарубіжжя. Налагоджуються зв’язки із іншими музеями та туроператорами, які функціонують в нашому регіоні. Відбувається пошук партнерів для реалізації спільних грантових проєктів.
В закладі було проведено майстер класи із писанкарства, гончарства, живопису, виготовлення святкових прикрас, великодніх солодощів.
Працівниками музею супроводжуються туристичні групи та клуби по основних об’єктах матеріальної спадщини Гусятинської громади.
Діяльність музею протягом цього періоду в умовах військового стану постійно висвітлювалась у дописах через соцмережу Фейсбук на сторінці «Гусятинський краєзнавчий музей».
І. Науково-дослідницька та експозиційна робота.
Протягом звітного періоду працівники музею:
- працювали над удосконаленням та доповненням новими матеріалами існуючих музейних експозицій (стаціонарної та виставкових);
- опрацьовані поступлення предметів археології;
- музей протягом року отримав від жителів громади сотні нових поступлень: рідкісні документи, фото, вишивка та речі побуту.
- розробляється план оновлення тимчасових експозицій музею;
- досліджували історично-краєзнавчу тематику;
- надавали методичну допомогу (платні послуги) дослідникам історії Гусятинщини.
Матеріали про культурну спадщину Гусятинської громади висвітлювались на науково-практичних конференціях у Тернопільському обласному краєзначому музеї.
ІІ. Науково-освітня та виставкова робота.
Протягом звітного періоду музей відвідали більше 490 осіб, із них 337 – учні та студенти. Проведено 36 екскурсій.
До знаменних та пам’ятних дат в історії України на основі фотодокументів та речових музейних предметів, що знаходяться в основному та науково-допоміжному фонді готувалися науково-освітні заходи, екскурсійні розповіді-дописи відповідно до перспективного плану роботи на 2024 рік.
Працівниками Гусятинського краєзнавчого музею для ВПО проведено 6 екскурсій різної тематики, оглядові екскурсії по Гусятину та основних об'єктах культурної спадщини. Музей відвідали жителі Києва, Харкова, Запоріжжя, Тернополя, Херсона та інших міст.
ІІІ. Фондова, архівна та методична робота.
Протягом 2024 року робота по комплектуванню фондів була спрямована на збереження існуючих колекцій, поповнення музейної збірки новими оригінальними матеріалами, наукову інвентаризацію музейних предметів нових поступлень.
Досліджуючи історію Гусятинщини музей збирає, зберігає та експонує матеріали про історичне минуле , знатних людей, етнографію та побут краю.
Було зібрано та інвентаризовано 85 одиниць збереження предметів музейного значення. Із них 80 основного фонду та 5 – НДФ.
Надавали консультаційну допомогу краєзнавчого характеру вихованцям шкіл, студентами коледжу, представникам засобів масової інформації.
ІV. Господарська та організаційна діяльність.
Протягом дев’яти місяців 2024 року в межах фінансування проводились поточні ремонтні роботи в експозиційних та господарських приміщеннях. Зроблено художній розпис частини сходової.
У зв’язку із постійними поповненнями експонатів є велика потреба оновлення експозиційного обладнання. Також необхідні кошти для розпису другої половини сходової.
3.Клубні заклади
Клубні заклади в наших населених пунктах є тими осередками, що задовільняють культурно – дозвіллєві потреби жителів і є традиційними центрами з розвитку народної творчості.
Базовим закладом культури клубного типу є комунальний заклад «Гусятинський центр культури і дозвілля».
Комунальний заклад «Гусятинський центр культури і дозвілля» Гусятинської селищної ради є закладом , що діє з метою створення умов для самодіяльної творчості, формування громадської думки , духовного розвитку, задоволення культурних потреб і організації відпочинку для населення .
Засновником та власником ГЦКіД є Гусятинська селищна рада .
Гусятинський ЦК і Д був створений 9 листопа 2017 року .
Юридична адреса:Україна, 48201, Тернопільська область, Чортківський район, селище Гусятин, вул. Наливайка,1.
В Гусятинському ЦКіД по штатному розпису працює 8 штатних одиниць з них :
1 директор;
1 художній керівник;
4 керівники гуртків;
1 режисер;
1прибиральниця;
При КЗ «Гусятинський центр культури і дозвілля» діють 4 гуртки художньої самодіяльності, а саме:
- Хореографічний гурток «Надзбручаночка» - керівник Олеся Мазур
-Вокальний гурток «Мелодія» - керівник Надія Туткалюк.
-Драматичний гурток «Сузір’я» -керівник Людмила Кобилянська .
- Художній гурток «Палітра» - керівник Катерина Скопецька
Різнопланові масові заходи організовані працівниками закладу є тим містком, який єднає не тільки різного покоління людей та роду занять, а й зважаючи на географічне розташування Гусятина сходу й заходу .
Саме працівники центру культури та дозвілля своєю роботою забезпечують системну взаємодію державних органів з громадськістю у питаннях, пов’язаних із національно-патріотичним вихованням дітей та молоді .
Протягом 9-ти місяців 2024 року у приміщенні КЗ «Гусятинський центр культури і дозвілля» організовувалися та проводились різнопланові масові заходи.
11- благодійні концерти ; (під час яких було зібрано 40633 грн., та перераховано на благодійний фонд «Воїни Надзбруччя»
4- огляди – конкурси;
14– майстер класи
9- мітингів, дні та години пам’яті;
68- привітання в онлайн режимі;
12 – привітання рубрика «Мудрі і багаті роками»;
14- рубрика «Талановиті люди Гусятинської громади»;
3 – демонстрація кінофільмів.
Основні з них :
3 січня 2024 р. відбулося благодійне святкове дійство «Магія Різдва. Новорічне диво» на підтримку Збройних сил України. Завдяки благодійним пожертвам під час заходів зібрано 15 850 гривень. Усі кошти були направлені на рахунок благодійного фонду «Воїни Надзбруччя» для допомоги нашим військовим.
29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут. З нагоди цього Дня у приміщенні Гусятинського центру культури і дозвілля відбулася година пам'яті "Пам'ятай про Крути".
20 лютого у приміщенні центру культури і дозвілля відбувся благодійний концерт з нагоди Дня пам'яті Героїв Небесної сотні "ЗАЛИШАЄМОСЯ ГІДНИМИ СВОЇХ ГЕРОЇВ", під час заходу було зібрано 3 434 грн., які були перераховані благодійному фонду "Воїни Надзбруччя".
5 березня у приміщенні Гусятинського центру культури і дозвілля відбувся огляд - конкурс малюнків присвячений 210 - річниці з Дня народження Т.Г. Шевченка "Намалюй Шевченкове слово".
6 березня у приміщенні Гусятинського центру культури і дозвілля відбувся огляд- конкурс виконавців Шевченкових творів"Я подолаю, тебе враже, рідним словом", участь у якому взяли участь понад 60 учасників Гусятинської громади.
8 березня біля пам'ятника Тараса Шевченка відбулося зібрання з нагоди 210 - річниці з дня його народження та 163 роки з дня смерті поета.
15 березня 2024 року у селищі Гусятин на центральній площі біля пам'ятника Незалежності України відбулися заходи з нагоди відкриття Алеї Пам’яті Героїв, які віддали своє життя за волю та Незалежність держави.
13 квітня у м.Чернівці відбувся Всеукраїнський фестиваль - конкурс ЗЛАТА ФЕСТ Золоті таланти України, участь у якому брав участь хореографічний колектив "Надзбручаночка" (середня група), керівник Олеся Мазур де був нагороджений дипломом за зайняте ІІ місце у номінації: Народна хореографія, вікова категорія 7-9 років, за танцювальний номер "Українські візерунки".
30 квітня 2024 р. напередодні великого свята у приміщенні Гусятинського центру культури і дозвілля відбувся розпис писанок, на якому були присутні начальник відділу культури і туризму Гусятинської селищної ради Ірина Величенко, о.Петро Гудима та учасники хореографічного колективу "Надзбручаночка", керівник Олеся Мазур.
15 травня у м.Тернопіль відбувся обласний фестиваль - конкурс хореографічного мистецтва "Тернопільська танцювальна весна", участь у якому прийняв хореографічний колектив "Надзбручаночка" (середня група) керівник Олеся Мазур.
23 травня, українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю.
1 червня, у всьому світі святкується Міжнародний день захисту дітей. З нагоди цього Дня відбувся концерт «Мирне дитинство.»
28 червня, у смт Гусятин у приміщенні комунального закладу «Гусятинський центр культури і дозвілля» з нагоди Дня Конституції України відбувся благодійний концерт «Благослови, Всевишній Україну» на підтримку Збройних сил України. Завдяки благодійним пожертвам під час заходу зібрано 6 682 грн. Усі кошти були перераховані на рахунок благодійного фонду «Воїни Надзбруччя» для допомоги нашим військовим.
МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС
"НЕСЕБР - ОСТРІВ МИСТЕЦТВ 2024"
Республіка Болгарія, що проходив з
30.06.2024р по 08.07. 2024 року, де участь брав хореографічний колектив "Надзбручаночка", керівник Олеся МАЗУР та був нагороджений диплом за зайняте lll місце, розділ хореографія - народні танці перша вікова категорія.
21 серпня в приміщенні Гусятинського центру культури і дозвілля відбувся перегляд фільму "Думки мої тихі"
"МОЯ УКРАЇНА - ЄДИНА ТА ВІЛЬНА!"- під такою назвою 23 серпня 2024р. відбувся благодійний концерт у приміщенні Гусятинського центру культури і дозвілля присвячений 33 - ій річниці Незалежності України.
29 серпня, у селищі Гусятин біля Алеї Пам’яті Героїв, відбувся захід з нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
29 вересня в Україні вшановують жертв Бабиного Яру, день наймасовішого розстрілу в урочищі, який був проведений нацистами 29-30 вересня 1941 р. З нагоди цього дня у приміщенні Гусятинського центру культури і дозвілля відбувся година пам'яті "Бабин Яр...Голосами мертвих".
1 жовтня 2024 р. з нагоди Дня захисників та захисниць України, Дня Українського козацтва, 82-річниці створення Української Повстанської Армії та свята Покрови Пресвятої Богородиці у приміщенні комунального закладу «Гусятинський центр культури і дозвілля» відбувся благодійний концерт «Сила нескорених під покровом Богородиці» на підтримку Збройних сил України.Жителі та гості громади активно долучилися до збору коштів на підтримку Збройних сил України. Зібрані кошти в сумі 5263 гривні перераховано благодійному фонду «Воїни Надзбруччя»
Також ряд благодійних заходів проведено сільськими клубними закладами, зокрема:
Творчий вечір подяки "За синє небо, за жовте колосся" присвячений 33 - й річниці Незалежності України відбувся в Личковецькому сільському будинку культури.
Також проведено Благодійний захід на підтримку ЗСУ, завдяки якому вдалося зібрати 17 000 грн. Кошти перерахували у благодійний фонд "Воїни Надзбруччя"
У Самолусковецькому СБК проведено благодійний захід на підтримку ЗСУ ,,Слава Україні! Героям Слава!ʼʼ, завдяки якому вдалося зібрати 6 000 грн. Кошти перерахували у благодійний фонд "Воїни Надзбруччя".
У Сидорівському СБК до Дня Конституції України проведено благодійний концерт "Благословенна будь, моя Україно" - 13000 грн.
6 жовтня -(до дня Захисників і Захисниць України) "Нація сміливих і незламних" - 10200 грн., завдяки яким вдалося зібрати 23 000 грн. Кошти перерахували у благодійний фонд "Воїни Надзбруччя"
У Городницькому СБК до Дня Незалежності України проведено благодійний концерт. Завдяки якому зібрано 11000 грн., 6000 грн перераховано благодійному фонду «Воїни Надзбруччя», 5000 грн., передано для воїгів з села.
У Кривеньківському СБК до Дня Незалежності України проведено благодійний концерт, завдяки якому зібрано 10000 грн. Кошти перерахували у благодійний фонд "Воїни Надзбруччя".
Заголом від проведених благодійних заходів КЗ «Гусятинський центр культури і дозвілля» і сільськими закладами культури громади у фонд Воїни Надзбруччя вдалося перерахувати 102 633 гривень.
4.Комунальний заклад «Гусятинська мистецька школа»
Тернопільська область, смт. Гусятин, пр.Незалежності, 24;
електронна пошта: artschool1966@ukr.net
Заклад Гусятинська державна музична школа (тепер – КЗ «Гусятинська мистецька школа») відкрита 1 серпня 1966 року згідно з Розпорядженням Тернопільського обласного управління культури.
У своїй діяльності керується статутом, затвердженим рішенням Гусятинської селищної ради від 10 листопада 2022 року №1560
Навчання проводиться за освітньою програмою елементарного та базового підрівнів.
Школа підпорядковується Відділу культури і туризму Гусятинської селищної ради та належить до комунальної форми власності.
Загальна площа – 406 м2
Кількість класних кімнат – 17
Загальна кількість викладачів – 14
Контингент учнів – 150
Учні школи є призерами та лауреатами міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів (серед країн Німеччини, Польщі, Туреччини, Болгарії, Італії). Щорічно в школі проводяться конкурс-огляд піаністів на краще виконання твору українських композиторів «Творчість юних», «Золотий ключик», тематичні концерти до Дня музики, святого Миколая, Різдвяні віншування, свято випускників. Учні та викладачі школи беруть активну участь в святкових заходах та благодійних концертах на підпримку фонду «Воїнів Надзбруччя».
У перший день нового року ансамбль гітаристів "Фієста"(мистецький керівник Рижевська С.С.) отримав перемогу у II Всеукраїнському конкурсі "Різдвяне диво". Гітарист Заставний Арсен (кл. викл. Рижевської С.С.) переміг у Міжнародному конкурсі талантів "Євро зима" м. Київ.
Участь викладачів та учнів школи у благодійному святковому дійстві «Магія Різдва. Новорічне диво» на підтримку Збройних сил України.
Інструментальний ансамбль "Барви" та вокальне тріо"Джерело" здобули першу премію у Міжнародному конкурсі ZIMNI POHADKA. (Чехія).
Мистецькі керівники Рижевська С.С., Захарків І.І.
Гітарист Владислав Веселовський (кл. викл. Рижевської С.С.) здобув першу премію у конкурсах "Guitar pearls", "Новорічні дива", " Star market".
Учень нашої школи Максимець Максим (кл. викладача Марцінковської Н.М., концертмейстер Козяр Л.М) здобув третю премію у XXI обласному конкурсі виконавців на струнних інструментах пам'яті братів Теленків. (м.Тернопіль).
Грунська Ірина (1 місце) та Чулик Олександра (2 місце) учні класу бандури VII Відкритий конкурс бандуристів та вокалістів імені Оксани Марченко (викл.Галина Дубінська.)
Учні фортепіанного відділу Мікусь Марія (диплом 1 ст.) та Піпка Святослав (диплом 2 ст.) перемогли у Міжнародному двотуровому конкурсі мистецтв,, Зимова казка'' м.Брно (Чехія)- м.Київ (викладач Захарків І.І.)
ВІДДІЛ ДУХОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ. Відкритий урок викладача вищої категорії Рижевського С.І. з учнем другого класу елементарного підрівня Чуликом Сергієм на тему: "Робота над різнохарактерними творами".
Відділ народних та струно-смичкових інструментів, яскрава перемога у Всеукраїнському конкурсі мистецтв "Українська мрія" (м.Київ 13.01.2024) учнів класу бандури, вокалу та гітари (викл. Галина Дубінська та Світлана Рижевська). Тріо у складі Вікторії Юзви, Стаса Мазура та Чулика Сергія - перше місце.
Квартет бандуристів у складі Юлії Фірман, Ірини Грунської, Олександри Чулик, Вікторії Юзви- перше місце.
Цьвик Софія - перше місце.
Ансамбль бандуристів "Срібний передзвін" друге місце.
ФОРТЕПІАННИЙ ВІДДІЛ.
24 січня відбувся онлайн-семінар для викладачів фортепіанних відділів мистецьких шкіл області, проведений навчально-методичним кабінетом Тернопільського обласного методичного центру народної творчості.
Учениця фортепіанного відділу Івачевська Дарина зайняла 3 місце у Міжнародному дистанційному двотуровому конкурсі мистецтв, “Святкова різдвяна зоря” (м.Тернопіль) викладач Сасанчин Р.М.
Грунська Ірина (викл. Дубінська Галина) зайняла перше місце у ІІІ Всеукраїнському двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Зимова легенда» м.Харків.
Вокалістка Дарина Мисько (викл. Галина Дубінська) здобула найвищу перемогу - ГРАН-ПРІ у Міжнародному мистецькому різдвяно-новорічному фестивалі конкурсі "FORMIDABLE" м. Київ 2024р.
Відділ народних та струно-смичкових інструментів - перемоги у III Всеукраїнському двотуровому вокальному конкурсі "Світ дитинства" (20.01. 2024 р м.Миколаїв) учнів класу бандури та вокалу (викл. Галина Дубінська).
Ансамбль бандуристів "Срібний передзвін" перше місце.
Юзва Вікторія - перше місце.
Цьвик Софія - перше місце.
Грунська Ірина друге місце.
7 лютого відбувся методичний онлайн-семінар для викладачів відділів народних інструментів мистецьких шкіл області, проведений навчально-методичним кабінетом Тернопільського обласного методичного центру народної творчості.
21 лютого відбувся методичний онлайн- семінар для викладачів відділів стунно-смичкових інструментів мистецьких шкіл області, проведений навчально-методичним кабінетом Тернопільського обласного методичного центру народної творчості.
СТРУННО-СМИЧКОВИЙ ВІДДІЛ Відкритий урок викладача першої категорії Марцінковської Н.М. з ученицею четвертого року навчання елементарного підрівня Березюк Соломією на тему: "Робота над творами великої форми"
24.02.2024 р. у Тернополі відбувся ювілейний 20 обласний двотуровий конкурс піаністів ім. Василя Барвінського.
Це було свято української фортепіанної музики, і дуже знаково, що подія відбулась саме у другі роковини повномасштабного вторгнення ворога. Це свідчення нашої перемоги на культурному рівні. Адже, як не намагались " совєти" знищити музичне надбання Василя Барвінського, спаливши всі його твори у дворі консерваторії, це їм не вдалось. П'єси нашого славетного композитора, та інших авторів звучали у виконанні юних конкурсантів.
Нашу школу гідно представив учень 4 класу Зубрицький Денис (викладач Вороняк Л.Д.) та отримав Диплом третього ступеня у конкурентній боротьбі.
У стінах нашої школи відбувся щорічний огляд - конкурс піаністів на краще виконання творів українських композиторів. 28 конкурсантів представляли свої мистецькі заклади м. Копичинці, Гримайлів, Хоростків, Яблунів та Гусятина. Усі учасники продемонстрували високий рівень виконання та були нагороджені грамотами та пам’ятними сувенірами.
Фортепіанне тріо (Величенко Андрій, Піпка Святослав, Коваль Павло) перемогли (1місце) у третьому Всеукраїнському двотуровому конкурсі мистецтв,, Зимова Легенда'', м.Харків, Україна, (викладач Захарків І.І.).
1 березня відбувся XXIV регіональний фестиваль- конкурс "Надія" у Теребовлянському фаховому коледжі культури і мистецтв.
Максимець Максим (скрипка) - ГРАН - ПРІ. Викладач Наталія Марцінковська, концертмейстер Лілія Козяр.
Фірман Юлія (бандура) - 1МІСЦЕ. Викладач Галина Дубінська.
Мікусь Марія (фортепіано) -1МІСЦЕ Викладач Ірина Захарків.
ДУХОВИЙ ВІДДІЛ. Відкритий урок викладача вищої категорії Боднара М.В. з учнем четвертого року навчання базового підрівня Турецьким Дмитром на тему: "Атака звуку, дихання, динамічні відтінки при грі на саксофоні"
Юні піаністи нашої школи (клас викладача Вороняк Л.М.) здобули місця
на I-му Міжнародному дистанційному фортепіанному конкурсі " Inter Ego"of Mira Shentiurk music Antalya, Turkey
Мисько Дарина-перше місце
Вахрів Віталіна -друге місце
Бригадир Арсен-друге місце
19 березня у Гусятинській мистецькій школі відбувся конкурс "Творчість юних - 24", у якому взяли участь 24 учні нашої школи, що показали своє вміння гри на різних інструментах та співі. Усі конкурсанти продемонстрували високий рівень підготовки та виконавської майстерності.
21 березня у актовій залі Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу відбувся XXlll обласний творчий конкурс "Юні таланти", у якому взяли участь та стали переможцями учні нашої школи.
У номінації "Інструментальне мистецтво" перемогу здобули:
Фірман Юлія (бандура) - перше місце (викл. Дубінська Галина)
Мікусь Марія (фортепіано) - перше місце (викл. Захарків Ірина)
У номінації " Вокальне мистецтво"
Харюк Софія - друге місце викл. Мелконян Кристина.
У Міжнародний День Фортепіано учень 4 класу Зубрицький Денис (викл. Вороняк Л.М.) здобув першу премію на Міжнародному конкурсі " Czech Spring 2024".
28 березня 2024 року в м.Тернополі відбувся обласний конкурс "Творчість юних".
Фірман Юлія (бандура)-1 місце (викл. Галина Дубінська)
Веселовський Влад (гітара) - 1 місце (викл. Світлана Рижевська)
Учениця нашої школи Харюк Софія (клас викладач Мелконян Кристина, концертмейстер Сасанчин Руслана) здобула першу премію у двох конкурсах: Всеукраїнському двотуровому вокальному конкурсі "Тарасові роси" м. Миколаїв та Всеукраїнському конкурсі мистецтв "Нащадки Кобзаря" м. Київ.
Скарбничка нагород учнів нашої школи поповнюється:
Вахрів Віталіна (викладач Вороняк Л.М.), яка на Всеукраїнському патріотичному конкурсі мистецтв "Нащадки Кобзаря" здобула lиплом першого ступеня.
Дует "Браво" у складі Веселовського Владислава та Невінського Романа перемогли (1 місце) у обласному конкурсі камерно-інструментальних ансамблів "Консонанс 2024" (викладач Рижевська С.С.).
Учнів нашої школи Конарська Ангеліна і Дутка Андрій (викладач Кінделевич Р.В.), взяли участь в міжнародному конкурсі "НАША ЗОРЯНА ВЕСНА " та стали лауреатами 1 та 2 ступеня.
Учнів класу фортепіано Лисак Ілона, Цибенко Анна і Мушій Ірина перемогли в міжнародному конкурсі талантів "ЄВРО ВЕСНА"(викладач Кінделевич Р.В.)
Чисельною командою юні піаністи нашої школи взяли участь у 2 му відкритому регіональному конкурсі ім. П Любовича, який відбувся 25 квітня у Гримайлові та здобули такі перемоги: ДВА ГРАН- ПРІ, ТРИ ПЕРШИХ МІСЦЯ, ТРИ ДРУГИХ МІСЦЯ, ДВА ТРЕТІХ МІСЦЯ!
ЗВІТНИЙ КОНЦЕРТ НАШОЇ ШКОЛИ ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ МАТЕРІ!
У концертній програмі взяли участь вокальні та інструментальні учнівські колективи нашої школи та солісти. Це ансамблі гітаристів: "Фієста, " Грайливі намистинки" та "Смайлики", ансамбль бандуристів "Срібний передзвін", ансамбль скрипалів "Домінанта", ансамбль народної музики "Веселі дзвоники", хор молодших класів "Веселі нотки", вокальний ансамбль "Краплинки, фортепіанні ансамблі та тріо, солісти, вокальні дуети, ансамбль сопілкарів "Візерунок " та дуети саксофоністів і гітаристів, сімейні дуети і квартети.
Юна піаністка Солтис Поліна (викладач Кінделевич Руслана Володимирівна) перемогла в третьому| міжнародному конкурсі мистецтв "VIRTUOSO".
Вокальний ансамбль "Домісольки" (керівник Мелконян Кристина) здобули першу премію у двох конкурсах - Всеукраїнський двотуровий вокальний конкурс "Родинна стежина" м. Миколаїв та Всеукраїнський конкурс мистецтв "Великоднє диво" м. Київ.
Павлишин Віта (клас Цільо А.Я.) Дипломант ІІ Всеукраїнського конкурсу виконавців на класичній гітарі,,Одеська гітарна хвиля 24''.
Вокальний ансамбль "Домісольки" (викладач Мелконян Кристина), здобули найвищу перемогу ГРАН ПРІ в ОЧНОМУ Міжнародному фестивалі-конкурсі " ТАЛАНТИ УКРАЇНИ", що проходив 18 травня в м. Тернопіль.
19 травня, відбувся концерт учнів класу фортепіано, викладач Кінделевич Руслана Володимирівна. Тема виступу: " Мелодія душі ".
Світ музики дітей. Під такою назвою 22 травня відбувся концерт учнів класу Рижевської С. С. Всі діти мали можливість виступити сольно і в складі ансамблів.
Вокальний дует "СтаВі" (Стаса Мазур , Вікторія Юзва) перемога Гран - ПРі ,та бандуристка Вікторія Юзва перше місце у Всеукраїнському двотуровому вокальному конкурсі "Родинна стежина" ( м.Миколаїв)
26 травня у залі нашої мистецької школи відбувся концерт класу бандури та вокалу викладача Галини Дубінської під назвою "Хай в серці кожної дитини, живе любов до України".
Відбулися батьківські збори викладача Рижевського Сергія Івановича у форматі концерту на тему: "Українські народні пісні" у виконанні учнів та ансамблю сопілкарів.
29.05.2024 р. на відділі духових інструментів відбувся майстерклас викладача вищої категорії та старшого викладача Копичинецької мистецької школи Вороняка О.І. на тему "Музичні інструменти України- сопілка і її різновиди. Правильна постановка пальців рук та усунення їх м'язевої зажатості" із учнями елементарного підрівня класу викладача Рижевського С.І. Методичний захід був цікавий, проведений на високому рівні.
Пісня- душа народу". Тематичний концерт- лекція учнів класу викладача Вороняк Л.Д. відбувся 29.05. 2024р. у святково оздобленій залі нашої школи.
Талановита випускниця Мисько Дарина зачарувала усіх виконанням різних вокальних композицій та фортепіанних творів, адже дівчина навчалась на двох відділах - вокалу (викл. Дубінська Г.Л.), та фортепіано (викл. Вороняк Л.Д.).
28 травня у мистецькій школі відбулися батьківські збори з підсумковим концертом учнів класу фортепіано викладача Кондратюк Лесі Орестівни на тему: "Переваги навчання дитини у мистецькій школі".
Гітаристи Маркова Дарина, Біленький Володимир та Невінський Роман (клас Рижевської С.С.) зайняли перші місця у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Мамина вишня».
30 травня у святковій залі нашої мистецької школи відбувся концерт-звіт для батьків учнів класу фортепіано викладача Захарків І.І. під назвою,, Сучасні українські композитори -дітям''.
Міжнародний де́нь за́хисту діте́й» (англ. "International Children's Day") — святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. До цього свята долучилися учні нашої мистецької школи.
Випускниця нашої школи, вокалістка Дарина Мисько перемогла у Міжконтенентальному радіо фестивалі української пісні у США "Співай рідною "2024.
III Відкритий обласний конкурс виконавців на класичній гітарі GUITAR Awards:
Переможці - дует «Браво» у складі Веселовського Владислава та Невінського Романа (кл. Рижевської С.С.) 2 місце та учасники конкурсу Павлишин Віта (кл. Цільо А. Я.), Веселовський Владислав та Заставий Арсен (кл Рижевської С.С.).
Переможці Всеукраїнського багатожанрового конкурсу мистецтв "Українська вишиванка":
Гран прі - Дует гітаристів "Браво" у складі Веселовського Влада та Невінського Романа (Викл.Рижевська С.С)
I місце - Сабадах Уляна (Викл.Козяр.Л.М), Сірик Ангеліна та Романчик Анастасія (Викл.Кондратюк Л.О), Солтис Євгенія Викл. Кінделевич Р.В.)
II місце - Рибак Мар'яна (Викл.Кінделевич Р.В.), Томинець Вікторія (Викл Кондратюк Л.О.)
VI Всеукраїнський конкурс бандурного мистецтва "Золоті струни " (м.Хмельницький) приніс перемогу нашій учениці Фірман Юлії (викл. Галина Дубінська). І місце - у номінації «Бандура інструментальна".
За підсумками голосування яке відбулося на у ютюб каналі, переможцем конкурсу глядацьких симпатій Guitar Awards 24 стає наш учень Веселовський Владислав (викладач Рижевська С.С.)
Учні нашої школи взяли участь у благодійному концерті з нагоди Дня Конституції України "Благослови, Всевишній, Україну", який відбувся 28 червня в КЗ "Гусятинський центр культури і дозвілля".
Учні школи вокальний дует "StaVi" у складі Вікторії Юзви і Стаса Мазура, а також юна вокалісточка Софія Цьвик (Викл.Галина Дубінська) стали абсолютним лауреатами у Міжнародному фестивалі- конкурсі "НЕСЕБР- ОСТРІВ МИСТЕЦТВ 2024" що проходив у Болгарії з 30.06 - 07.07.
Наші перемоги:
1місце - Софія Цьвик
2місце - дует "StaVi"(Вікторія Юзва та Стас Мазур).
Наші юні піаністи перемогли у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах мистецтв. ЛІЩИНСЬКА ДАРИНА- 1 місце у 2- му міжнародному конкурсі мистецтв " Зірки навколо"; ФЕДУН МАРІЯ- 2 місце у 2му Всеукраїнському патріотичному конкурсі мистецтв " Душа України"; САБАДАХ УЛЯНА - 1 місце у 2му міжнародному конкурсі талантів " Палітра талантів". Клас викладача Козяр Л.М.
Юна вокалістка, та бандуристка Софія Цьвик (викл. Дубінська Галина) з перемогою у таких мистецьких конкурсах:
1- місце у Всеукраїнському конкурсі "Вишиванка мій генетичний код" (м.Хмельницький)
1- місце у Всеукраїнському багатожанровому конкурсі мистецтв "Українська вишиванка"(м.Київ)
1 - місце у Всеукраїнському двотуровому багатожанровому конкурсі фестивалі- конкурсі мистецтв " Розквітає Україна"(м.Одеса)
Пишаємось нашими учнями, які завершивши навчання у школі, вирішили професійно пов'язати своє життя з музикою та успішно вступили до обраних мистецьких закладів.
ФІРМАН ЮЛЯ - народні інструменти (бандура, викладач Дубінська Г.Л)- Тернопільський мистецький фаховий коледж ім. С.Крушельницької;
МЕЛЬНИК ЕВЕЛІНА - струнно - смичкові інструменти (скрипка, викладач МарцінковськаН.М.)- Хмельницький фаховий музичний коледж ім.В. Заремби;
БІЛЕНЬКА КАРІНА - народні інструменти (гітара, викладач Рижевська С.С.) - Тернопільський мистецький фаховий коледж ім С.Крушельницької.
Учні та викладачі нашої школи взяли участь у благодійному концерті " Моя Україна - єдина та вільна!", присвяченому 33-ій річниці Незалежності України, який відбувся напередодні в КЗ "Гусятинський центр культури і дозвілля ".
5. Матеріально-технічна база закладів культури:
У 2024 році значно покращено матеріально-технічну базу закладів культури, а саме:
- Проведено поточний ремонт внутрішньої та зовнішньої тепломережі у КЗ «Гусятинський центр культури і дозвілля» Гусятинської селищної ради на суму 69735, 0 грн.,
- Проведено поточний ремонт фасаду додаткового входу у КЗ «Гусятинський центр культури і дозвілля» Гусятинської селищної ради на суму 115791, 0 грн.,
- Проведено поточний ремонт приміщення кімнати у КЗ «Гусятинський центр культури і дозвілля» Гусятинської селищної ради на суму 24881,0.,
замінено батереї на суму 9100,0 грн., встановлено метолопластикову перегородку на суму - 93000,0 тис., придбано матеріали для косметичного ремонту на суму 15000, 00 грн.,
- У КЗ «Гусятинська мистецька школа» встановлено двері (вхід в укриття) на суму 14100,0 грн., придбано матеріали для косметичного ремонту на суму 8000,0 грн.
- У будинку культури с. Городниця, встановлено 6 металопластикових вікон, на суму 82000,0 тис. грн.
- У будинку культури с. Личківці встановлено вхідні двері на суму 29000, тис. грн.
- У КЗ «Гусятинський краєзнавчий музей» Гусятинської селищної ради за кошти отримані від благодійних внесків проведено художнє оформлення коридору на суму 40000, грн.
- У наступному році плануємо:
-Встановлення економного виду опалення для комунального закладу «Гусятинський центр культури і дозвілля».
Керуючий справами виконавчого
комітету селищної ради Ярослав ШМОКАЛЮК