Про затвердження Положення про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарю
ПРОЄКТ
ГУСЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ
14 листопада 2023 року смт Гусятин № 1936/01-38
Про затвердження Положення про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарю
Керуючись Бюджетним Кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про оренду державного та комунального майна», листом Міністерства фінансів України від 18.12.2020 р. № 47040-12-2/39422, листом Державної казначейської служби України від 17.07.2015 р. № 14-09/562-19082, враховуючи висновок комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, Гусятинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Положення про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна комунальної власності Гусятинської селищної територіальної громади та надання комунальних послуг орендарю згідно з додатком 1.
- Підприємствам, установам, закладам комунальної форми власності, виконавчим органам Гусятинської селищної ради, які є орендодавцями майна комунальної форми власності керуватися нормами, визначеними Положенням про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна комунальної власності Гусятинської селищної територіальної громади та надання комунальних послуг орендарю.
- Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва Гусятинської селищної ради.
Селищний голова Степан КАРПО
Додаток 1
до рішення Гусятинської селищної ради
від 22.11.2023 року № ____
ПОЛОЖЕННЯ
про відшкодування витрат балансоутримувача
на утримання орендованого нерухомого майна комунальної власності
Гусятинської селищної територіальної громади
та надання комунальних послуг орендарю
1. Положення розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна Гусятинської селищної територіальної громади та надання комунальних послуг орендарю.
2. Відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг здійснюється на підставі Примірного договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю, якщо інше не передбачено договором оренди.
3. Відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг (у разі відсутності в орендарів прямих договорів з постачальниками послуг) орендар безпосередньо сплачує балансоутримувачу.
4. Розмір відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг погоджується між балансоутримувачем та орендарем і змінюється балансоутримувачем в односторонньому порядку у випадку зміни цін та тарифів на послуги.
5. До складу витрат, що відшкодовуються орендарем, належать:
- витрати на обслуговування, експлуатацію і поточний ремонт будівлі;
- витрати за спожиті енергоносії, комунальні та інші послуги;
- витрати на утримання та санітарну очистку прибудинкових територій.
6. Відповідно до ст.21 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», орендар за письмовою згодою балансоутримувача майна за рахунок власних коштів може самостійно здійснювати поточний та/або капітальний ремонт орендованого майна.
7. Розрахунок витрат, що відшкодовуються орендарем, визначаються балансоутримувачем виходячи з індивідуальних умов орендованого приміщення, переліку та обсягу послуг та робіт, пов'язаних з утриманням будівлі, що оплачуються балансоутримувачем. При цьому до розрахунку включається відшкодування витрат як за орендоване приміщення, так і за місця загального користування, площа яких визначається пропорційно розміру орендованої площі.
8. Розрахунок обсягу спожитих енергоносіїв та комунальних послуг, що відшкодовуються орендарем здійснюється наступним чином:
а) теплопостачання (газопостачання для опалення) - розраховується згідно з узгодженим відсотковим розподілом обсягу спожитого балансоутримувачем тепла (газу). При цьому відсоток розподілу визначається, як відношення площі орендованого приміщення та відповідної частки місць загального користування до опалювальної площі, вказаної в технічному паспорті будівлі;
б) водопостачання та водовідведення – виходячи з установлених норм споживання (л/добу) на 1 особу та прибирання 1 кв. м. орендованого приміщення та відповідної частки місць загального користування;
в) електроенергії - виходячи з кількості, потужності та часу роботи електроприладів в орендованому приміщенні. До вказаного обсягу додається обсяг електроенергії на освітлення визначеної частки місць загального користування. Якщо орендарем електроенергія використовується лише для освітлення приміщення, то розрахунок обсягу спожитої електроенергії проводиться згідно з узгодженим відсотковим розподілом. При цьому відсоток розподілу визначається як відношення площі орендованого приміщення та відповідної частки місць загального користування до загальної площі, вказаної в технічному паспорті будівлі (без врахування площ горищ та підвалів, якщо вони не експлуатуються орендарем);
г) плата за інші комунальні та експлуатаційні послуги (утримання в чистоті будівель, прибудинкових територій, вивіз сміття, дезінсекція, дезінфекція, дератизація приміщень, витрати на технічне обслуговування та утримання в належному стані (крім ремонту) електричних мереж, сантехнічних вузлів, обслуговування комунікацій, які є складовою частиною будівлі), а також охорону приміщень розраховуються згідно з узгодженим відсотковим розподілом, як це визначено в підпункті в) цього пункту.
9. Відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна комунальних послуг та енергоносіїв здійснюється на реєстраційні, спеціальні реєстраційні рахунки балансоутримувача, відкриті в органах Казначейства, за КЕКВ 0000. Після цього балансоутримувач проводить відновленя касових видатків на суму відшкодування за відповідними кодами економічної класифікації сплати послуг. В залежності від проведених операцій коригуються фактичні видатки. Згідно із Порядком складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженим наказом Мінфіну від 24.01.2012 р. № 44, кошти, які протягом звітного періоду надходять на ім’я розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на відновлення касових видатків згідно із законодавством України, відображаються у відповідних формах бюджетної звітності як зменшення касових видатків за тим кодом економічної класифікації видатків, за яким вони були проведені у попередніх звітних періодах у межах одного бюджетного періоду (пункт 11 розділу I).
10. Якщо видатки були здійснені балансоутримувачем за рахунок коштів загального фонду, то суми відшкодувань, відповідно, зараховуються на рахунки загального фонду й відображаються як зменшення видатків по загальному фонду.
11. Якщо видатки були здійснені балансоутримувачем за рахунок коштів спеціального фонду, то суми відшкодувань, відповідно, зараховуються на рахунки спеціального фонду й відображаються як зменшення видатків по спеціальному фонду.
12. Суми коштів, які надходять у поточному бюджетному періоді на реєстраційні, спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства, (окрім власних надходжень), як повернення дебіторської заборгованості, що виникла в попередніх бюджетних періодах, перераховуються до доходів загального фонду селищного бюджету.
13. На суми коштів, які надходять у поточному бюджетному періоді на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства, як повернення дебіторської заборгованості, що виникла в попередніх бюджетних періодах, за рахунок власних надходжень бюджетних установ коригується результат виконання кошторису з одночасним збільшенням доходів поточного періоду. Зазначені кошти не підлягають перерахуванню в дохід селищного бюджету й можуть бути використані на погашення кредиторської заборгованості з комунальних послуг й енергоносіїв.
14. З метою недопущення виникнення дебіторської та кредиторської заборгованості рахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги повинні бути надані балансоутримувачем орендарям до 25 числа кожного місяця та сплачені ними до кінця цього місяця.
15. Оплата інших послуг та витрат на утримання орендованого приміщення може здійснюватися балансоутримувачем з наступним відшкодуванням вказаних витрат орендарем в терміни, визначені договором (в термін до 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому здійснена оплата цих витрат).
16. Рахунки, надані на оплату комунальних та інших послуг, відображаються в обліку орендаря в тому місяці, в якому вони надійшли. З метою зменшення кредиторської та дебіторської заборгованості, балансоутримувач на протязі року повинен відслідковувати оплату орендарями комунальних послуг та енергоносіїв, і сплачувати своєчасно свої рахунки. Для недопущення виникнення кредиторської заборгованості, рахунки за комунальні послуги повинні бути надані орендарям до кінця року та сплачені ними.
17. Відповідальність за правильність та достовірність даних у виставлених рахунках та проведення відповідних розрахунків несе балансоутримувач (орендодавець).
Секретар ради Ігор ЛИСАК