Про створення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України
ГУСЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
26 липня 2023 смт Гусятин №136
Про створення Комісії з розгляду
питань щодо надання компенсації
за пошкоджені об’єкти нерухомого
майна внаслідок бойових дій, терористичних
актів, диверсій, спричинених збройною агресією
Російської Федерації проти України
Відповідно до Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», «Про правовий режим воєнного стану», на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381 «Про затвердження Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення», з метою розгляду питань надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, керуючись частиною шостою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Гусятинської селищної ради вирішив:
ВИРІШИВ:
1. Створити Комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України та затвердити її склад (додаток 1).
2. Затвердити Положення про Комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (додаток 2).
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти заступника Гусятинського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Віктора ГУДЯ.
Гусятинський селищний голова Степан КАРПО
Додаток 1
до рішення виконавчого комітету
від 26.07.2023року № 136
Склад
Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією
Російської Федерації проти України
ГУДЬ Віктор Зіновійович |
заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів, голова комісії; |
ГАЙДАШ Наталія Віталіївна |
начальник відділу «Центр надання адміністративних послуг Гусятинської селищної ради», секретар комісії; |
Члени комісії: |
|
ГУДЗ Михайло Ярославович |
заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів, заступник голови комісії; |
ДУБЕНКО Наталія Сергіївна |
головний спеціаліст відділу архітектури, містобудування, земельних ресурсів та комунального майна; |
СОБОЛЬ Володимир Ігорович |
головний спеціаліст юридичного відділу; |
ЧАЙКА Леся Павлівна |
головний спеціаліст відділу архітектури, містобудування, земельних ресурсів та комунального майна; |
МОЗОЛЬ Марія Мирославівна |
адміністратор відділу «Центр надання адміністративних послуг Гусятинської селищної ради»; |
Примітка: установити, що у разі персональних змін у складі Комісії або відсутності осіб, які входять до складу Комісії, у зв’язку з відпусткою, хворобою чи з інших причин, особи, які виконують їх обов’язки, входять до складу Комісії за посадами.
Керуючий справами виконавчого комітету селищної ради Ярослав ШМОКАЛЮК
Додаток 2
до рішення виконавчого комітету
від 26.07.2023року № 136
Положення
про Комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресієюРосійської Федерації проти України
1. Це Положення визначає порядок організації роботи Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Комісія).
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України та Законом України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», Порядком надання компенсації для відновлення окремих категорій об'єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381 (далі - Порядок), постановами Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 257 «Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництва», від 19 квітня 2022 р. № 473 «Про затвердження Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов'язаних із пошкодженням будівель та споруд», іншими законодавчими та нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
3. Терміни, що використовуються у цьому Положенні, вживаються у значенні, наведеному у Цивільному кодексі України, Бюджетному кодексі України, законах України «Про публічні електронні реєстри», «Про електронні довірчі послуги», «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг», «Про оборону України», «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про надання будівельної продукції на ринку», «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», постанові Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381 «Про затвердження Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об'єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення» та інших законодавчих актах.
4. Основними завданнями Комісії є:
1) розгляд та вивчення поданих заяв та інших документів, які с підставою для надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі -компенсація);
2) прийняття рішень про надання компенсації отримувачам компенсації чи відмову у наданні заявникам компенсації.
5. Комісія створюється та її персональний склад затверджуються рішенням виконавчого комітету Гусятинської селищної ради.
До складу Комісії входять представники правоохоронних органів з метою проведення перевірки наявності обмежень щодо отримання компенсації, передбачених пунктом 4 Порядку.
До складу Комісії можуть за згодою залучатися представники державних органів, виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій, експерти, оцінювачі, суб'єкти оціночної діяльності, виконавці окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, представники міжнародних та громадських організацій.
До участі в засіданні Комісії не допускається член Комісії за наявності у нього потенційного, реального конфлікту інтересів.
Кількість членів Комісії повинна бути не менш як п'ять осіб: голова, заступник голови, секретар та інші члени.
6. Голова комісії:
- здійснює керівництво діяльністю Комісії;
- веде засідання Комісії;
- розподіляє обов’язки між членами Комісії, дає їм доручення;
- приймає рішення щодо проведення засідань Комісії;
- здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
Заступник голови Комісії:
- у разі відсутності голови Комісії здійснює його функції;
- забезпечує організацію діяльності Комісії;
- здійснює моніторинг стану виконання рішень Комісії та постійно інформує про це голову Комісії;
- виконує інші доручення голови Комісії.
Секретар Комісії:
- організовує підготовку до засідання Комісії;
- інформує членів Комісії про час та дату його проведення;
- готує проект порядку денного;
- складає та оформляє протокол засідання Комісії;
- координує завантаження посадовими особами уповноваженого органу копії рішень про надання/відмову у наданні компенсації з накладенням електронного кваліфікованого підпису протягом п’яти календарних з дня його прийняття;
- виконує інші функції за дорученням голови Комісії.
7. Основною формою роботи Комісії є засідання, необхідність проведення яких і перелік питань розгляду на яких визначає голова Комісії.
Комісія може проводити свої засідання в режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема, через Інтернет.
Засідання Комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу.
Рішення Комісії приймаються більшістю голосів її членів, які беруть участь у засіданні та мають право голосу. У разі рівного розподілу голосів остаточне рішення приймає головуючий на засіданні.
Рішення Комісії фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем Комісії.
Член Комісії, який не підтримує пропозиції, може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
8. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
1) надає отримувачам компенсації вичерпну інформацію та консультації з питань отримання компенсації;
2) розглядає заяви;
3) встановлює наявність/відсутність права та підстав для надання компенсації та пріоритетного права на отримання компенсації відповідно до пункту 5 Порядку;
4) забезпечує проведення обстеження пошкодженого об'єкта, в тому числі з метою встановлення факту ремонтних робіт, що виконані за рахунок інших джерел фінансування, або у разі, коли обстеження не було проведено до моменту розгляду заяви;
5) ознайомлює отримувача компенсації з даними, зафіксованими для заповнення чек-листа, форма якого наведена в додатку 2 до Порядку (далі - чек- лист);
6) приймає рішення про зупинення/поновлення розгляду заяви, надання/відмову у наданні компенсації відповідно до Порядку;
7) здійснює розрахунок компенсації за пошкоджений об’єкт та визначає обсяг пошкоджень об’єкта нерухомого майна за даними акту комісійного обстеження, виконаного відповідно до пункту 81 Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов'язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473, та/або звіту з технічного обстеження відповідно до пункту 81 Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництва. затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 257;
8) заповнює чек-лист в електронній формі за допомогою Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів проти України, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна);
9) здійснює фотофіксацію пошкоджень об'єкта нерухомого майна, що свідчать про характер та обсяг руйнувань, за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі, у разі недодання результатів фотофіксації до акту комісійного обстеження та/або звіту з технічного обстеження;
10) виконує інші повноваження, що випливають з покладених на неї завдань.
9. Комісія в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна:
1) отримує заяви для їх розгляду;
2) перевіряє надану інформацію в заяві та додані документи;
3) вносить відомості про зупинення/поновлення розгляду заяви із зазначенням інформації та/або документів, які заявник повинен додати, але в межах та відповідно до пункту 13 Порядку;
4) вносить результати комісійного обстеження у разі його проведення за рішенням цієї Комісії;
5) заповнює за кожним пошкодженим об'єктом чек-лист, результати фотофіксації пошкоджень об'єкта та визначає розмір компенсації;
6) вносить відомості про надання / відмову у наданні компенсації;
10. Комісія з метою виконання покладених на неї завдань має:
1) доступ та право на отримання документів та/або інформації (в тому числі конфіденційної, в порядку, встановленому законодавством) з інформаційно-комунікаційних систем державної та комунальної форми власності, необхідних для перевірки відомостей, зазначених у заявах;
2) право на безкоштовне отримання від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які володіють документами та/або інформацією, необхідними для прийняття рішення про надання компенсації (у тому числі з метою поновлення втрачених документів, необхідних для надання компенсації), протягом трьох робочих днів з дня отримання відповідного запиту.
11. Черговість прийнятих до розгляду заяв визначається автоматично програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна у порядку надходження інформаційних повідомлень з урахуванням пріоритетного права, визначеного пунктом 5 Порядку.
Строк розгляду заяви Комісією не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.
12. Підставами для відмови у наданні компенсації є:
1) подання заяви про надання компенсації особою, яка не може бути отримувачем компенсації відповідно до Порядку або не мас повноважень для подання заяви;
2) виявлення недостовірних даних, зазначених у заяві про надання компенсації за пошкоджений об'єкт.
13. Підставами для зупинення розгляду заяви Комісією є:
1) неподання або подання не в повному обсязі інформації та/або документів в межах переліку, передбаченого пунктом 13 Порядку;
2) наявність у Комісії документально підтверджених відомостей про те, що отримувачу компенсації вручено підозру про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого розділом І «Злочини проти основ національної безпеки України» Особливої частини Кримінального кодексу України.
14. Комісія у строк, встановлений для розгляду заяви, приймає рішення про зупинення розгляду заяви та невідкладно, але не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня з дня прийняття такого рішення, повідомляє про це заявнику.
Рішення повинне містити вичерпний перелік підстав для зупинення розгляду заяви.
Комісія не має права вимагати від заявника надання інших документів, крім тих, відсутність яких стала підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви.
15. Розгляд заяви про надання компенсації поновлюється на підставі рішення Комісії про відновлення розгляду заяви про надання компенсації протягом п'яти робочих днів з дня отримання відомостей про усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви. Зазначене рішення приймається протягом п'яти робочих днів з дня отримання Комісією відомостей про усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про надання компенсації.
Перебіг строку розгляду заяви продовжується з моменту усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви, з урахуванням часу, що минув до його зупинення.
16. Рішення Комісії про надання / відмову у наданні компенсації протягом п'яти календарних днів з дня його прийняття затверджується рішенням виконавчого комітету Гусятинської селищної ради.
Копія рішення виконавчого комітету завантажується уповноваженою посадовою особою з накладенням електронного кваліфікованого підпису, що базується на сертифікаті відкритого ключа, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом п'яти робочих днів з дня його видання.
Заявнику засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), за результатами розгляду заяви надходить повідомлення про прийняте Комісією рішення та розмір компенсації.
Після затвердження рішення Комісії та внесення його у Реєстр пошкодженого та знищеного майна отримувачу компенсації засобами Портал Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), надходить відповідне повідомлення.
17. Інформація про місцезнаходження Комісії, її персональний склад, порядок роботи та інформацію за результатами засідань Комісії (кількість розглянутих заяв, прийнятих Комісією рішень тощо) розміщується на офіційному сайті Гусятинської селищної ради.
Керуючий справами виконавчого Ярослав ШМОКАЛЮК
комітету селищної ради