Проєкт рішення "Про встановлення місцевих податків і зборів на території Гусятинської селищної ради на 2024 рік"

Дата: 02.06.2023 10:35
Кількість переглядів: 197

 

 

 

                                                                                       ПРОЄКТ

 

Фото без опису

ГУСЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧОРТКІВСЬКОГО  РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

 

 

РІШЕННЯ

 

01   червня  2023 року               смт Гусятин                     № 1759/01-38

 

 

Про встановлення   місцевих  податків

і зборів на території  Гусятинської селищної

ради на 2024 рік

    

Керуючись розділом XII Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI  зі змінами, п.24 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні»,  постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 року №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», за погодженням  із постійною комісією з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва селищної  ради, в інтересах  територіальної  громади, Гусятинська селищна  рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

1.Встановити  на території  Гусятинської селищної ради на 2024 рік такі місцеві податки і збори:

1.1.Єдиний податок (додаток 1);

1.2. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 2);

1.3.Плату за землю (додаток 3);

1.4. Транспортний податок (додаток 4);

1.5. Туристичний збір (додаток 5).

2. Встановити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 6.

3. Встановити ставки земельного податку згідно з додатком 7.

4. Надати пільги із сплати земельного податку згідно з додатком  8.

5. Оприлюднити  рішення на офіційному веб – сайті Гусятинської  селищної ради.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, фінансовий відділ та відділ земельних ресурсів та комунального  майна селищної ради.

7. Рішення Гусятинської селищної ради від 30 червня 2021 року № 611  «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Гусятинської селищної ради  на 2022 рік» визнати таким, що втратило чинність, з 01.01.2024 року.

8. Рішення набирає чинності з 01.01.2024 року.

 

 

 

 

 Селищний  голова                                                    Степан  КАРПО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         Додаток №1

                                                                    до проєкту рішення Гусятинської

                                                                    селищної ради

                                                                    від 01 червня 2023 року № 1759/01-38

 

 

Єдиний податок

 

1.Платниками єдиного податку є суб'єкти малого підприємництва - фізичні та юридичні особи з податковою адресою у межах Гусятинської селищної ради  Чортківського району Тернопільської області, які самостійно обрали спрощену систему оподаткування, якщо така відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України та реєструються платниками єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

2. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та по яких Гусятинською селищною  радою встановлюються ставки податку, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

2.1 Платники єдиного податку першої групи - це фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної  заробітної плати,встановленої  законом  на  1 січня податкового (звітного) року;

2.2 До другої групи платників належать - фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує  834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої  законом на 1 січня податкового (звітного)  року;

Вичерпний перелік видів послуг, які розуміються як побутові послуги населенню, що надаються першою та другою групами платників єдиного податку, визначений пунктом 291.7 статті 291 Податкового кодексу України.

Дія підпункту 2.2 не поширюється на фізичних осіб-підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), послуги з надання доступу  до мережі Інтернет, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи-підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

3. Під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:

- виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;

- послуги з ремонту взуття;

- виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;

- виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;

- виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;

- виготовлення спіднього одягу за  індивідуальним замовленням;

-виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;

-виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;

-додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням;

-послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;

-виготовлення та в'язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;

-послуги з ремонту трикотажних виробів;

-виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;

-послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;

-виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;

-послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;

-виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;

-послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;

-виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;

-технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;

-послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;

-послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

-послуги з ремонту годинників;

-послуги з ремонту велосипедів;

-послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;

-виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;

-послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

-виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;

-послуги з ремонту ювелірних виробів;

-прокат речей особистого користування та побутових товарів;

-послуги з виконання фоторобіт;

-послуги з оброблення плівок;

-послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;

-послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів;

-вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;

-послуги перукарень;

-ритуальні послуги;

-послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством;

-послуги домашньої прислуги;

-послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.

4. При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, а також працівники, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

5. Не можуть бути платниками єдиного податку першої – другої  груп суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність, визначену пунктом 291.5 статті 291 Податкового кодексу України.

 6. Об’єкт та база оподаткування для платниківєдиногоподатку.

Об’єктом оподаткування є дохід платника єдиного податку, порядок визначення якого наведено в статті 292 Податкового кодексу України. База  оподаткування для платників єдиного податку першої –другої груп носить фіксований характер і не  залежить від суми одержаної виручки.

 7 .Ставки єдиного податку.

Гусятинською  селищною  радою встановлюються ставки єдиного податку для першої і другої груп платників. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються селищною радою для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

– для першої групи платників встановлюються ставки єдиного податку у розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня податкового(звітного) року;

– для другої групи платників встановлюються - у розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

8. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

9. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

9.1 Платники єдиного податку першої  і  другої групп сплачують єдиний податок  шляхом здійснення авансового внеску  не пізніше  20 числа (включно) поточного місяця.

 Такі платники  єдиного податку  можуть здійснити  сплату  єдиного  податку авансовим внеском  за весь  податковий  (звітний) період (квартал, рік), але  не більше  як  до кінця  поточного звітного року.

  У разі якщо селищна рада приймає  рішення  щодо  зміни  раніше  встановлених  ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується  за такими ставками у порядку  та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3  статті 12 Податкового кодексу  України.

9.2 Нарахування авансових  внесків для  платників єдиного податку першої  і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви  платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви  щодо періоду  щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

9.3 Сплата єдиного податку платниками першої - другої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

10. Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

11. Інші особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового Кодексу.

 

 

 

     Секретар  ради                                              Ігор  ЛИСАК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                Додаток 2

                                                                 до  проєкту рішення Гусятинської

                                                                 селищної  ради

                                                                  від 01 червня  2023 р. № 1759/01-38

 

                                         Податок  на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки

 

1. Платники податку

 

1.1 Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2 Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

                                         

2. Об’єкт оподаткування

 

2.1 Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

2.2 Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням Гусятинської селищної ради;

д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність у тимчасових спорудах для здійснення  підприємницької діяльності та/або в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів  господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F  КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку;

ж)  будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку;

з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг;

ї) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно- курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

й) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

к) об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;

л) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.

                                         

3. База оподаткування

 

3.1 Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2 База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

 3.3 База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

                                             

4. Ставка податку

 

 4.1 Ставки податку визначено у додатку 7 «Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

4.2 Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням  селищної  ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

                                       5. Пільги із сплати податку

 

5.1 База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

 

5.2  Пільги з податку, передбачені пунктом 5.1, для фізичних осіб не застосовуються до:

- об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої пунктом 5.1;

- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

 

6.Порядок обчислення суми податку

 

6.1 Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Податкове/податкові  повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7  статті 266 Податкового кодексу України, разом з детальним розрахунком суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити Гусятинської селищної ради за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею  42 Податкового кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Податкове/податкові  повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці другому цього підпункту, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об’єктів  житлової та/або нежитлової нерухомості, зокрема, але не виключно, інформацію про адресу місцезнаходження об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, його площу, ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову  політику.

6.2 Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

6.3 У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

 

7.Податковий період

 

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

                                     8.Строк та порядок сплати податку

 

 8.1 Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до бюджету Гусятинської селищної ради згідно з положеннями Бюджетногокодексу України.

 

                                     9.Строк та порядок подання звітності

 

9.1 Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

9.2 У разі  якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове повідомлення-рішення у строки, встановлені підпунктом  266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

9.3 Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102  Податкового кодексу  України.

 

 

 

               Секретар  ради                                  Ігор  ЛИСАК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                              Додаток 3  

                                                                до проєкту рішення Гусятинської  

                                                                селищної  ради

                                                                від 01 червня 2023 р.  № 1759/01-38

 

                                                Плата  за землю

 

1. Платники плати за землю.

1.1 На території  Гусятинської  селищної  ради  платниками  плати за землю є:

1.1.1 власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.1.2 землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування;

1.1.3 платники  орендної плати – землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди.

Особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (четверта група платників), встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового Кодексу України.

2. Об'єкти оподаткування.

        Об'єктами оподаткування платою за землю є:

2.1. об’єкти оподаткування земельним податком:

2.1.1 земельні ділянки, які перебувають у власності;

2.1.2 земельні частки (паї), які перебувають у власності;

2.1.3 земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування.

2.2. об'єкти оподаткування орендною платою – земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди.  

 

3. База оподаткування.

    1. Базою оподаткування платою за землю є:

3.1.1  нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

3.1.2 площа земельної ділянки, нормативну грошову оцінку якої не проведено.

    База оподаткування по земельних частках (паях) визначається згідно із даними земельних ділянок, на які фізичні особи мають право як власники земельних часток (паїв), з урахуванням підпунктів 271.1.1 та 271.1.2  пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України.

Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження), земельним податком.

Податок за лісові землі складається із земельного податку та  рентної плати, що визначається податковим законодавством.

Ставки податку за один гектар нелісових земель, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, встановлюються відповідно до статті 274 Податкового кодексу України.

Ставки податку за один гектар лісових земель встановлюються відповідно до статей 274 та 277  Податкового кодексу України.

4. Ставки/розмір.

4.1 Ставки земельного податку визначено у додатку 7 «Ставки земельного податку» до цього рішення.

4.2. Одиниця площі оподатковуваної земельної ділянки:

- у межах населеного пункту - 1 (один) метр квадратний (кв.метр);

- за межами населеного пункту – 1 (один) гектар (га).

 

 

5. Пільги зі сплати земельного податку.

5.1 Перелік пільг для фізичних і юридичних осіб визначено у додатку 8 рішення сесії селищної  ради.

5.2 Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідних категорій фізичних осіб пунктом 281.1 статті 281 Податкового кодексу України, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

5.3 Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

5.4 Якщо фізична особа, має пільги, визначені ст. 281 Податкового кодексу України, станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок  одного виду використання, площа яких перевищує  межі граничних норм, визначених пунктом 281.2 статті 281 Податкового кодексу України,  така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь якої  земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраних земельних  ділянок  з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою, яка станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 1 травня поточного року пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

5.5 Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб визначені ст.282 Податкового кодексу  України.

5.6 Земельні  ділянки,які не підлягають оподаткуванню  земельним податком визначені ст.283 Податкового кодексу України.

6. Порядок обчислення.

    1. Підставою для нарахування плати за землю  є:

а) дані державного земельного кадастру;

б) дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

в) дані державних актів, якими посвідчено право власності або право постійного користування земельною ділянкою (державні акти на землю);

г) дані сертифікатів на право на земельні частки (паї);

д) рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв);

е) дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, право на земельні частки (паї);

є) дані Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначеного у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку, земельну частку (пай), відомості про які відсутні у базах даних інформаційних  систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, нарахування податку фізичним особам здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації про перехід права власності на об'єкт оподаткування.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 6.2 Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

6.3 Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

6.4 За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

6.5 Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42  Податкового кодексу України, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 Податкового кодексу України, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його  право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку  або права на земельну частку (пай)  від одного власника - фізичної особи до іншого протягом  календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

У разі якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок або право на декілька земельних часток (паїв), щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий  платник податків має право звернутися до контролюючого органу за  своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю).

Платники  плати  за землю  мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку (з дотриманням вимог, визначених пунктом 42.4 статті 42 Податкового  кодексу України)  звернутися  до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), для проведення звірки даних щодо:

-розміру площ та кількості земельних ділянок, земельних часток (паїв),що перебувають  у власності та/або користуванні платника податку;

-права на користування пільгою зі  сплати податку з урахуванням положень пунктів 281.4 і 281.5 статті 281 Податкового кодексу України;

-розміру ставки земельного податку;

-нарахованої суми плати за землю.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю  на підставі оригіналів відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю контролюючий орган, до якого звернувся платник плати за землю, проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

6.6 За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

6.7  Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 281.1 статті 281 Податкового Кодексу за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

7. Податковий період для плати за землю.

7.1 Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

7.2 Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

8. Строк та порядок сплати плати за землю.

8.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

8.2. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), щороку до 1 травня.

8.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

8.4.  Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

8.5  Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

8.6  При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

8.7 У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

8.8 Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

8.9 У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове повідомлення-рішення у строки, встановлені статтею 286 Податкового кодексу України, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

8.10  Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 ст.102 Податкового кодексу  України.

9. Строк та порядок подання звітності з плати за землю визначені підпунктами 6.2-6.4 пункту 6 цього Положення.

 

 

 

         Секретар  ради                                                 Ігор   ЛИСАК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          Додаток 4

                                                                  до проєкту рішення Гусятинської

                                                                  селищної ради

                                                                  від 01 червня 2023р. № 1759/01-38

 

                                              Транспортний  податок

 

1. Платники податку

1.1 Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення є об’єктами оподаткування.

2. Об’єкт оподаткування

2.1 Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

                                             3. База оподаткування

3.1.Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2.

                                             4. Ставка податку

    1. .Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2.

                                            5. Податковий період

5.1 Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

6. Порядок обчислення та сплати податку

  1.  Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
  2.  Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку разом з детальним розрахунком суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються  платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України,  до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

     Податкове/податкові повідомлення-рішення  про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому цього підпункту, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об’єктів, зокрема, але не виключно, інформацію про транспортний засіб: марка, модель, об’єм циліндрів двигуна (куб.см), рік  випуску та розмір ставки податку.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.3 Органи, що здійснюють державну реєстрацію  транспортних засобів, зобов’язані щомісяця у десятиденний  строк після  закінчення  календарного місяця  подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку  та справляння  податку фізичними та юридичними особами, за місцем реєстрації об’єкта  оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

6.4 Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

6.5 У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.6 За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

6.7 У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

6.8 У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

6.9 У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 2.1 пункту 2  є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

 6.10 Фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фізичні особи - нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування.

7. Порядок сплати податку

7.1 Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до селищного  бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

8. Строки сплати податку

8.1 Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення- рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 

 

       Секретар   ради                                                 Ігор  ЛИСАК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                Додаток 5

                                                                   до  проєкту рішення Гусятинської

                                                                   селищної ради                                             

                                                                   від 01 червня 2023 року №1759/01-38

 

 

 

 

 

Туристичний збір

 

I. Загальні положення.

1.1. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти, від якого зараховуються до селищного бюджету.

1.2. Внутрішній туризм, відповідно до Податкового кодексу України - переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

1.3. В’їзний туризм - прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

 

II. Платники збору.

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Гусятинської селищної ради, на якій діє рішення селищної ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 3.2.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у смт.Гусятин та селах громади;

б) особи, визначені підпунктом "в" підпункту 14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" пункту 3.2, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" пункту 3.2, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму;

з) взяті  на облік,як внутрішньо переміщені  особи відповідно  до  Закону України «Про  забезпечення  прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», які тимчасово  розміщуються у місцях проживання  (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1  пункту 268.5 ст. 268 Податкового  кодексу України, а інформація про адресу таких  місць  зазначена в довідці про взяття  на  облік внутрішньо переміщеної особи як  адреса  фактичного  місця їх проживання/перебування.

III. База справляння збору

3.1 Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 3.2.

3.2 Справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

IV. Ставка збору

Ставка збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 п. 268.5 статті 268 Податкового кодексу України,  у розмірі  0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 1 відсоток - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

V. Порядок справляння та сплати збору

5.1 Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 Податкового кодексу України, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 Податкового кодексу України;

б)квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" пункту 3.2, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються селищною радою справляти збір на умовах договору, укладеного з радою.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті селищної ради.

5.2 Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Гусятинської селищної ради.

За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

5.3 Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу України та рішення Гусятинської селищної ради.

5.4 У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом України порядку.

5.5 Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно) на підставі рішення Гусятинської селищної ради.

5.6 Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

5.7 Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

VI. Податковий період.

6.1 Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 

 

 Секретар   ради                                                 Ігор   ЛИСАК

 

 

                                     Додаток 6

                                                                  до проєкту рішення  Гусятинської

                                                                  селищної ради

                                                                  від 01 червня  2023 року  № 1759/01-38

      •  

      • податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Ставки встановлюються на 2022  рік та вводяться в дію з  01 січня  2022 року.

 

Адміністративно-територіальна одиниці або населені пункти, на які поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

 

Код області

Код району

Код
згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту

6100000000

6125500000

6121655100

смт. Гусятин

6100000000

6125500000

6121687601

с. Суходіл, с. Боднарівка

6100000000

6125500000

6121685201

c. Вільхівчик

6100000000

6125500000

6121686701

с. Самолусківці

6100000000

6125500000

6121687001

с. Сидорів, с. Шидлівці

6100000000

6125500000

6121681001

с. Городниця

6100000000

6125500000

6121683901

с. Личківці, с.Трибухівці

6100000000

6125500000

6121686001

с. Постолівка

6100000000

6125500000

6125581201

с. Босири

6100000000

6125500000

6125585201

с. Коцюбинчики, с. Зелена

6100000000

6125500000

6125585501

с. Кривеньке, с. Васильків

6100000000

6125500000

6125587201

с. Сокиринці

 

 

 

 

 

Класифікація будівель та споруд 2

Ставки податку 3 за 1 кв. метр
(відсотків розміру мінімальної заробітної плати)

 

код 2

найменування 2

для юридичних осіб

для фізичних осіб

 

1 зона 4

2 зона 4

3 зона 4

1 зона 4

2 зона 4

3 зона 4

 

11

                                                             Будівлі житлові

 

111

Будинки одноквартирні

 

1110

Будинки одноквартирні 5

 

1110.1

Будинки одноквартирні масової забудови

0,100

 -

0,100

 

1110.2

Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності

0,100 

-

0,100

-

 

1110.3

Будинки садибного типу

0,100

0,100

 -

 

1110.4

Будинки дачні та садові

0,100

0,100 

 

112

Будинки з двома та більше квартирами

 

1121

Будинки з двома квартирами 5

 

1121.1

Будинки двоквартирні масової забудови

0,100

 -

 0,100

 

1121.2

Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності

0,100

 -

 0,100

 

1122

Будинки з трьома та більше квартирами 5

 

1122.1

Будинки багатоквартирні масової забудови

0,100 

0,100 

 

1122.2

Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні

0,100 

 -

0,100 

 

1122.3

Будинки житлові готельного типу

 0,100

0,100 

 

113

Гуртожитки5

 

1130.1

Гуртожитки для робітників та службовців

x

-

-

x

-

-

 

1130.2

Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів5

x

-

-

x

-

-

 

1130.3

Гуртожитки для учнів навчальних закладів5

x

-

-

x

-

-

 

1130.4

Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів 5

x

-

-

x

-

-

 

1130.5

Будинки дитини та сирітські будинки5

x

-

-

x

-

-

 

1130.6

Будинки для біженців, притулки для бездомних 5

x

-

-

x

-

-

 

1130.9

Будинки для колективного проживання інші

x

-

-

x

-

-

 

12

Будівлі нежитлові

 

121

Готелі, ресторани та подібні будівлі

 

1211

Будівлі готельні

 

1211.1

Готелі

0,300

-

-

0,400

 

1211.2

Мотелі

0,300

-

-

0,400

 -

 

1211.3

Кемпінги

0,300

-

-

0,400

 -

 

1211.4

Пансіонати

0,300

-

-

0,400

 

1211.5

Ресторани та бари

0,400

-

-

 0,500

 

1212

Інші будівлі для тимчасового проживання

 

1212.1

Туристичні бази та гірські притулки

0,300

-

-

0,400

 

1212.2

Дитячі та сімейні табори відпочинку

0,300

-

-

0,400

 

1212.3

Центри та будинки відпочинку

0,300

-

-

0,400

 

1212.9

Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше

0,300

-

-

0,400

 

122

Будівлі офісні

 

1220

Будівлі офісні 5

 

1220.1

Будівлі органів державного та місцевого управління5

x

-

-

x

-

-

 

1220.2

Будівлі фінансового обслуговування

0,500

-

   -

0,600

 -

 

1220.3

Будівлі органів правосуддя 5

x

-

-

x

-

-

 

1220.4

Будівлі закордонних представництв5

-

   -

   -

-

 -

 

1220.5

Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств

0,500

-

-

0,600

 

1220.9

Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші

0,500

-

-

0,600

 -

 

123

Будівлі торговельні

 

1230

Будівлі торговельні

 

1230.1

Торгові центри, універмаги, магазини

0,400

-

-

0,500

-

-

 

1230.2

Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків 5

0,400

-

-

0,500

-

-

 

1230.3

Станції технічного обслуговування автомобілів

0,400

-

-

0,500

-

-

 

1230.4

Їдальні, кафе, закусочні тощо

0,400

-

-

0,500

-

-

 

1230.5

Бази та склади підприємств торгівлі і громадського харчування

0,400

-

-

0,500

-

-

 

1230.6

Будівлі підприємств побутового обслуговування

0,400

-

-

0,500

-

-

 

1230.9

Будівлі торговельні інші

0,400

-

-

0,500

-

-

 

124

Будівлі транспорту та засобів зв'язку

 

1241

Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв'язку та пов'язані з ними будівлі

 

1241.1

Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту

0,600

-

-

0,600

-

-

 

1241.2

Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту

0,600

-

-

0,600

 -

 -

 

1241.3

Будівлі міського електротранспорту

х

-

-

х

 -

 -

 

1241.4

Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту

х

-

-

х

 -

 -

 

1241.5

Морські та річкові вокзали, маяки та пов'язані з ними будівлі

х

-

-

х

 -

 -

 

1241.6

Будівлі станцій підвісних та канатних доріг

х

-

-

х

 -

 -

 

1241.7

Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів тощо

0,600

-

-

0,600

 -

 -

 

1241.8

Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо

х

-

-

х

 -

 -

 

1241.9

Будівлі транспорту та засобів зв'язку інші

0,600

-

-

0,600

 -

 -

 

1242

Гаражі

 

1242.1

Гаражі наземні

0,200

-

-

0,200

-

 

1242.2

Гаражі підземні

0,200

-

-

0,200

-

 

1242.3

Стоянки автомобільні криті

0,200

-

-

0,200

-

 

1242.4

Навіси для велосипедів

х

-

-

х

-

 

125

Будівлі промислові та склади

 

1251

Будівлі промислові5

 

1251.1

Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості5

0,400

 

-

-

0,400

 

-

-

 

1251.2

Будівлі підприємств чорної металургії5

0,400

-

-

0,400

-

-

 

1251.3

Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості 5

0,400

-

-

0,400

-

-

 

1251.4

Будівлі підприємств легкої промисловості5

0,400

-

-

0,400

-

-

 

1251.5

Будівлі підприємств харчової промисловості 5

0,400

-

-

0,400

-

-

 

1251.6

Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості5

0,400

-

-

0,400

-

-

 

1251.7

Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості 5

0,400

-

-

0,400

-

-

 

1251.8

Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості5

0,400

-

-

0,400

-

-

 

1251.9

Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне5

0,400

-

-

0,400

-

-

 

1252

                                             Резервуари, силоси та склади

 

1252.1

Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу

1,000

-

-

1,000

-

-

 

1252.2

Резервуари та ємності інші

1,000

-

-

1,000

-

-

 

1252.3

Силоси для зерна

0,500

-

-

0,600

-

-

 

1252.4

Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів

0,500

-

-

0,600

-

-

 

1252.5

Склади спеціальні товарні

0,500

-

-

0,600

-

 

1252.6

Холодильники

0,500

-

-

0,600

-

 -

 

1252.7

Складські майданчики

0,500

-

-

0,600

-

 

1252.8

Склади універсальні

0,500

-

-

0,600

-

 

1252.9

Склади та сховища інші 5

0,500

-

-

0,600

-

 

126

Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення

 

1261

Будівлі для публічних виступів

 

1261.1

Театри, кінотеатри та концертні зали

0,100

-

-

0,100

-

 

1261.2

Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів

0,100

-

-

0,100

-

 

1261.3

Цирки

х

-

-

х

-

 -

 

1261.4

Казино, ігорні будинки

1,000

-

-

1,000

-

 

1261.5

Музичні та танцювальні зали, дискотеки

 0,100

-

-

  0,100

-

 

1261.9

Будівлі для публічних виступів інші

0,100

-

-

0,100

-

 

1262

Музеї та бібліотеки

 

1262.1

Музеї та художні галереї 5

х

-

-

х

 

1262.2

Бібліотеки, книгосховища5

х

-

-

х

 

1262.3

Технічні центри

0,500

-

-

0,500

 

1262.4

Планетарії 5

х

-

-

х

 -

 

1262.5

Будівлі архівів5

 0,100

-

-

0,100

 

1262.6

Будівлі зоологічних та ботанічних садів 5

х

-

-

х

 

1263

Будівлі навчальних та дослідних закладів

 

1263.1

Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ

х

-

-

х

-

 

1263.2

Будівлі вищих навчальних закладів

х

-

-

х

-

 

1263.3

Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів 5

x

-

-

x

-

-

 

1263.4

Будівлі професійно-технічних навчальних закладів5

х

-

-

х

-

 

1263.5

Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів 5

x

-

-

x

-

-

 

1263.6

Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами5

х

-

-

х

-

 

1263.7

Будівлі закладів з фахової перепідготовки

х

-

-

х

-

 

1263.8

Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій 5

х

-

-

х

-

 

1263.9

Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші5

х

-

-

х

 -

 

1264

Будівлі лікарень та оздоровчих закладів

 

1264.1

Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів5

0,500

-

-

 0,500

-

 -

 

1264.2

Лікарні профільні, диспансери 5

 0,500

-

-

 0,500

-

 

1264.3

Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки 5

 0,500

-

-

 0,500

-

 

1264.4

Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації5

 0,500

-

-

 0,500

-

 -

 

1264.5

Шпиталі виправних закладів, в'язниць та Збройних Сил5

 0,500

-

-

 0,500

-

 

1264.6

Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації 5

 0,500

-

-

0,500

-

 

1264.9

Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші 5

0,500

-

-

0,500

-

 

1265

Зали спортивні 5

 

1265.1

Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні тощо

0,200

-

-

0,300

-

 

1265.2

Басейни криті для плавання

0,200

-

-

0,300

-

 

1265.3

Хокейні та льодові стадіони криті

0,200

-

-

0,300

-

 

1265.4

Манежі легкоатлетичні

0,200

-

-

  0,300

-

 

1265.5

Тири

0,200

-

-

0,300

-

 

1265.9

Зали спортивні інші

0,200

-

-

  0,300

-

 

127

Будівлі нежитлові інші

 

1271

Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства5

 

1271.1

Будівлі для тваринництва5

x

-

-

x

-

-

 

1271.2

Будівлі для птахівництва 5

x

-

-

x

-

-

 

1271.3

Будівлі для зберігання зерна5

x

-

-

x

-

-

 

1271.4

Будівлі силосні та сінажні 5

x

-

-

x

-

-

 

1271.5

Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства5

x

-

-

x

-

-

 

1271.6

Будівлі тепличного господарства5

x

-

-

x

-

-

 

1271.7

Будівлі рибного господарства 5

x

-

-

x

-

-

 

1271.8

Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва 5

x

-

-

x

-

-

 

1271.9

Будівлі сільськогосподарського призначення інші 5:господарські

 присадибні допоміжні будівлі

0,200

-

-

0,300

 -

 -

 

1272

Будівлі для культової та релігійної діяльності5

 

1272.1

Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги тощо5

x

-

-

x

-

-

 

1272.2

Похоронні бюро та ритуальні зали

0,200

-

-

0,300

 

1272.3

Цвинтарі та крематорії5

х

-

-

х

 

1273

Пам'ятки історичні та такі, що охороняються державою5

 

1273.1

Пам'ятки історії та архітектури5

х

-

-

х

 -

 

1273.2

Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою 5

х

-

-

х

 -

 

1273.3

Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї 5

х

-

-

х

 

1274

Будівлі інші, не класифіковані раніше5

 

1274.1

Казарми Збройних Сил 5

х

-

-

х

 

1274.2

Будівлі поліцейських та пожежних служб5

х

-

-

х

 -

 

1274.3

Будівлі виправних закладів, в'язниць та слідчих ізоляторів5

х

-

-

х

 -

 

1274.4

Будівлі лазень та пралень

0,500

-

-

0,500

 -

 

1274.5

Будівлі з облаштування населених пунктів

х

-

-

х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

 

1 У разі встановлення ставок податку, відмінних на територіях різних населених пунктів адміністративно-територіальної одиниці, за кожним населеним пунктом ставки затверджуються окремими додатками.

2 Класифікація будівель та споруд, код та найменування зазначаються відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 р. № 507.

3 Ставки податку встановлюються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України і зазначаються десятковим дробом з трьома (у разі потреби чотирма) десятковими знаками після коми.

4 У разі визначення у рішенні про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зон адміністративно-територіальної одиниці, щодо якої приймається рішення, ставки встановлюються залежно від зони. Без урахування зони ставки зазначаються у графі “1 зона”.

5 Об’єкти нерухомості, що класифікуються за цим підкласом, звільняються/можуть звільнятися повністю або частково від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до норм підпункту 266.2.2 пункту 266.2 та пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України.

 

         6 У разі, якщо приміщення, які звільняються від сплати податку відповідно до пп.266.2.2 Податкового кодексу України, надаються в оренду суб’єктам господарювання для здійснення ними господарської  діяльності, то застосовується ставка у розмірі 0,4 відсотки.

 

 

      Секретар  ради                                                        Ігор  ЛИСАК

 

                                   Додаток 7

                                                                   до проєкту рішення

                                                                   Гусятинської  селищної ради

                                                                   від  01 червня 2023 року № 1759/01-38


      • земельного податку1

Ставки встановлюються на 2022 рік та вводяться в дію з 01 січня 2022 року.

 

Адміністративно-територіальна одиниці або населені пункти, на які поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

 

Код області

Код району

Код
згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту

6100000000

6125500000

6121655100

смт. Гусятин

6100000000

6125500000

6121687601

с. Суходіл, с Боднарівка

6100000000

6125500000

6121685201

c. Вільхівчик

6100000000

6125500000

6121686701

с. Самолусківці

6100000000

6125500000

6121687001

с. Сидорів, с. Шидлівці

6100000000

6125500000

6121681001

с. Городниця

6100000000

6125500000

6121683901

с. Личківці,  с.Трибухівці

6100000000

6125500000

6121686001

с. Постолівка

6100000000

6125500000

6125581201

с. Босири

6100000000

6125500000

6125585201

с. Коцюбинчики, с. Зелена

6100000000

6125500000

6125585501

с. Кривеньке, с. Васильків

6100000000

6125500000

6125587201

с. Сокиринці

 

Вид цільового призначення земель 2

Ставки податку 3
(відсотків нормативної грошової оцінки)

 

за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено (незалежно від місцезнаходження)

 

код 2

найменування 2

для юридичних осіб

для фізичних осіб

для юридичних осіб

для фізичних осіб

 

01

Землі сільськогосподарського призначення

 

01.01

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва4

    1,500

1,500

2,000

2,000

 

01.02

Для ведення фермерського господарства4

    1,500

1,500

2,000

2,000

 

01.03

Для ведення особистого селянського господарства4

    1,000

1,000

2,000

2,000

 

01.04

Для ведення підсобного сільського господарства4

    1,000

 

1,000

 

1,000

 

1,000

 

 

01.05

Для індивідуального садівництва 4

    1,000

1,000

1,000

     1,000

 

01.06

Для колективного садівництва 4

    1,000

     1,000

1,000

1,000

 

01.07

Для городництва 4

    1,000

1,000

1,000

1,000

 

01.08

Для сінокосіння і випасання худоби 4

1,000

1,000

1,000

1,000

 

01.09

Для дослідних і навчальних цілей

1,000

1,000

1,000

     1,000

 

01.10

Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства

1,000

1,000

1,000

1,000

 

01.11

Для надання послуг у сільському господарстві

    1,000

1,000

1,000

1,000

 

01.12

Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції

    1,000

1,000

1,000

1,000

 

01.13

Для іншого сільськогосподарського призначення

    1,000

1,000

1,000

1,000

 

01.14

Для цілей підрозділів 01.01 - 01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

    1,000

1,000

1,000

1,000

 

02

Землі житлової забудови

 

02.01

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 4

-

0,100

-

0,200

 

02.02

Для колективного житлового будівництва 4

0,100

0,100

0,100

0,100

 

02.03

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку

    0,500

0,500

0,500

0,500

 

02.04

Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання

0,100

0,100

0,100

0,100

 

02.05

Для будівництва індивідуальних гаражів

1,000

1,000

1,000

1,000

 

02.06

Для колективного гаражного будівництва

1,000

1,000

1,000

1,000

 

02.07

Для іншої житлової забудови

1,000

1,000

1,000

1,000

 

02.08

Для цілей підрозділів 02.01 - 02.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

    0,050

0,050

0,050

0,050

 

03

Землі громадської забудови

 

03.01

Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування 4

    3,000

3,000

       3,000

3,000

 

03.02

Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти 4

    3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.03

Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги 4

    3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.04

Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 4

    3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.05

Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування 4

    3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.06

Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів 4

    3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.07

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.08

Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування

3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.09

Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ

3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.10

Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури

3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.11

Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки

3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.12

Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування

3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.13

Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування

3,000

3,000

3,000

3,000

 

03.14

Для розміщення та постійної діяльності органів ДСНС 4

3,000

-

3,000

-

 

03.15

Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови

2,000

2,000

2,000

2,000

 

03.16

Для цілей підрозділів 03.01 - 03.15 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,500

1,500

1,500

1,500

 

04

Землі природно-заповідного фонду

 

04.01

Для збереження та використання біосферних заповідників

0,100

0,100

0,100

0,100

 

04.02

Для збереження та використання природних заповідників 4

0,100

0,100

0,100

0,100

 

04.03

Для збереження та використання національних природних парків 4

0,100

0,100

0,100

0,100

 

04.04

Для збереження та використання ботанічних садів 4

0,100

0,100

0,100

0,100

 

04.05

Для збереження та використання зоологічних парків

0,100

0,100

0,100

        0,100

 

04.06

Для збереження та використання дендрологічних парків

0,100

0,100

0,100

0,100

 

04.07

Для збереження та використання
парків - пам'яток садово-паркового мистецтва

0,100

0,100

0,100

0,100

 

04.08

Для збереження та використання заказників

0,100

0,100

0,100

0,100

 

04.09

Для збереження та використання заповідних урочищ

0,100

0,100

0,100

0,100

 

04.10

Для збереження та використання пам'яток природи

0,100

0,100

0,100

0,100

 

04.11

Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків

0,100

0,100

0,100

0,100

 

05

Землі іншого природоохоронного призначення

 

06

Землі оздоровчого призначення (землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися
для профілактики захворювань і лікування людей)

 

06.01

Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів 4

1,000

1,000

1,000

1,000

 

06.02

Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів

3,000

3,000

3,000

3,000

 

06.03

Для інших оздоровчих цілей

3,000

3,000

3,000

3,000

 

06.04

Для цілей підрозділів 06.01 - 06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,000

1,000

1,000

1,000

 

07

Землі рекреаційного призначення

 

07.01

Для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення 4

1,000

1,000

1,000

1,000

 

07.02

Для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту 4

1,000

1,000

1,000

1,000

 

07.03

Для індивідуального дачного будівництва

1,000

1,000

1,000

1,000

 

07.04

Для колективного дачного будівництва

1,000

1,000

1,000

1,000

 

07.05

Для цілей підрозділів 07.01 - 07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,000

1,000

1,000

1,000

 

08

Землі історико-культурного призначення

 

08.01

Для забезпечення охорони об'єктів культурної спадщини

 1,000

1,000

 1,000

1,000 

 

08.02

Для розміщення та обслуговування музейних закладів

1,000

1,000

 1,000

 1,000

 

08.03

Для іншого історико-культурного призначення

1,000

 1,000

 1,000

 1,000

 

08.04

Для цілей підрозділів 08.01 - 08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,000

1,000

1,000

1,000

 

09

Землі лісогосподарського призначення

 

09.01

Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг

0,100

0,100

0,100

0,100

 

09.02

Для іншого лісогосподарського призначення

 0,100

0,100

0,100

0,100

 

09.03

Для цілей підрозділів 09.01 - 09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

 0,100

0,100

0,100

0,100

 

10

Землі водного фонду

 

10.01

Для експлуатації та догляду за водними об'єктами

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.02

Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.03

Для експлуатації та догляду за смугами відведення

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.04

Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.05

Для догляду за береговими смугами водних шляхів

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.06

Для сінокосіння

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.07

Для рибогосподарських потреб

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.08

Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.09

Для проведення науково-дослідних робіт

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.10

Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.11

Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів

1,000

1,000

1,000

1,000

 

10.12

Для цілей підрозділів 10.01 - 10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,000

1,000

1,000

1,000

 

11

Землі промисловості

 

11.01

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами

1,500

1,500

1,500

1,500

 

11.02

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості

1,500

1,500

1,500

1,500

 

11.03

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств

1,500

1,500

1,500

1,500

 

11.04

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)

1,500

1,500

1,500

1,500

 

11.05

Для цілей підрозділів 11.01 - 11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,500

1,500

1,500

1,500

 

12

Землі транспорту

 

12.01

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту

2,000

2,000

2,000

2,000

 

12.02

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту

0

0

0

0

 

12.03

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту

3,000

3,000

3,000

3,000

 

12.04

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 4

1,000

1,000

1,000

1,000

 

12.05

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту

0

0

0

0

 

12.06

Для розміщення та експлуатації об'єктів трубопровідного транспорту

3,000

3,000

5,000

5,000

 

12.07

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту

0

0

0

0

 

12.08

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій

3,000

3,000

3,000

3,000

 

12.09

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту

3,000

3,000

3,000

3,000

 

12.10

Для цілей підрозділів 12.01 - 12.09 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,000

1,000

1,000

1,000

 

13

Землі зв'язку

 

13.01

Для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій

2,000

2,000

2,000

2,000

 

13.02

Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об'єктів поштового зв'язку

2,000

2,000

2,000

2,000

 

13.03

Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв'язку

2,000

2,000

2,000

2,000

 

13.04

Для цілей підрозділів 13.01 - 13.03, 13.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

2,000

2,000

2,000

2,000

 

14

Землі енергетики

 

14.01

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій

3,000

3,000

3,000

3,000

 

14.02

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії

3,000

3,000

3,000

3,000

 

14.03

Для цілей підрозділів 14.01 - 14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,000

3,000

3,000

3,000

 

15

Землі оборони

 

15.01

Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил 4

1,000

-

1,000

-

 

15.02

Для розміщення та постійної діяльності військових частин (підрозділів) Національної гвардії 4

1,000

-

1,000

-

 

15.03

Для розміщення та постійної діяльності Держприкордонслужби 4

-

-

-

-

 

15.04

Для розміщення та постійної діяльності СБУ 4

1,000

-

1,000

-

 

15.05

Для розміщення та постійної діяльності Держспецтрансслужби 4

1,000

-

1,000

-

 

15.06

Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки 4

-

-

-

-

 

15.07

Для розміщення та постійної діяльності інших, утворених відповідно до законів, військових формувань 4

1,000

-

1,000

-

 

15.08

Для цілей підрозділів 15.01 - 15.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,000

-

1,000

-

 

16

Землі запасу

1,000

-

1,000

-

 

17

Землі резервного фонду

1,000

-

1,000

-

 

18

Землі загального користування 4

1,000

-

1,000

-

 

19

Для цілей підрозділів 16-18 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,000

-

1,000

-

 

               

1 У разі встановлення ставок податку, відмінних на територіях різних населених пунктів адміністративно-територіальної одиниці, за кожним  населеним  пунктом ставки затверджуються окремими додатками.

2 Вид цільового призначення земель зазначається згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року № 548.

3 Ставки податку встановлюються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, статей 274, 277 Податкового кодексу України (значення з трьома десятковими знаками).

4 Земельні ділянки, що класифікуються за кодами цього підрозділу, звільняються/можуть звільнятися повністю або частково від оподаткування земельним податком відповідно до норм статей 281-283Податкового кодексу України.

 

5 Ставка податку встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання        (крім державної та комунальної форми власності).

 

 

Секретар    ради                                                        Ігор  ЛИСАК                                                                                                            

 

                                                Додаток 8

                                                                      до проєкту рішення сесії

                                                                      Гусятинської  селищної  ради

                                                                      від  01 червня  2023 р.  № 1759/01-38

 

ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих
відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового
кодексу України, із сплати земельного податку1

 

Пільги встановлюються на 2022 рік та вводяться в дію з 01 січня 2022 року.

 

Адміністративно-територіальна одиниці або населені пункти, на які поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:
 

Код області

Код району

Код
згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту

6100000000

6125500000

6121655100

смт. Гусятин

6100000000

6125500000

6121687601

с. Суходіл, с. Боднарівка

6100000000

6125500000

6121685201

c. Вільхівчик

6100000000

6125500000

6121686701

с. Самолусківці

6100000000

6125500000

6121687001

с. Сидорів, с. Шидлівці

6100000000

6125500000

6121681001

с. Городниця

6100000000

6125500000

6121683901

с. Личківці,  с.Трибухівці

6100000000

6125500000

6121686001

с. Постолівка

6100000000

6125500000

6125581201

с. Босири

6100000000

6125500000

6125585201

с. Коцюбинчики, с.Зелена

6100000000

6125500000

6125585501

с. Кривеньке, с. Васильків

6100000000

6125500000

6125587201

с. Сокиринці

 

Група платників, категорія/цільове призначення земельних ділянок

Розмір пільги (відсотків суми податкового зобов’язання за рік)

Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування

100

Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти

100

Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги

100

Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій

100

Для будівництва та обслуговування будівель  закладів культурно-просвітницького обслуговування

100

Для розміщення та постійної діяльності органів ДСНС, Національної поліції, судових органів та органів прокуратури, Збройних сил України, Національної гвардії України, СБУ, Пенсійного фонду, органів ДКС України.

100

Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту

100

Для будівництва та обслуговування будівель та споруд комунальних підприєсмтв, організацій, закладів та установ Гусятинської селищної ради

100

Громадяни України визначені пунктом 19 статті 6  Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

 

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва

0

Для ведення особистого селянського господарства

0

Для ведення підсобного сільського господарства

0

Для індивідуального садівництва

100

Для городництва

100

Для сінокосіння і випасання худоби

100

Для надання послуг у сільському господарстві

0

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

100

Для колективного житлового будівництва

100

Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання

100

Для будівництва індивідуальних гаражів

100

Для індивідуального дачного будівництва

100

Пільги надаються на умовах, визначених у п.5 додатку 3 до рішення сесії селищної ради.

1Пільги визначаються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, статей 281 і 282 Податкового кодексу України. У разі встановлення пільг, відмінних на територіях різних населених пунктів адміністративно-територіальної одиниці, за кожним населеним пунктом пільги затверджуються окремо.

 

 

     Секретар    ради                                                      Ігор  ЛИСАК


« повернутися до розділу «Проєкти регуляторних актів»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь