29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру
29-30 вересня вшановуємо 81 роковини початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941 року).
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Більшість населених пунктів України мають свої великі чи малі «бабині яри» – місця масових каральних операцій щодо євреїв та інших жертв репресій.
«Конвеєр смерті» на околицях Києва став символом “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення людей.
Масштабні розстріли в Бабиному Яру розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації столиці.
Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. Нацистська операція в Бабиному Яру стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.
Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.
Трагедія Бабиного Яру – український Аушвіц. Місце злочину, який перевищує людську здатність розуміння, скорботні події, які завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.
У цей день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті. Пам’ятаємо.... Забути не маємо права…