27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Таким чином світова спільнота вшановує сотні тисяч євреїв, ромів і представників інших меншин, винищених в роки Другої світової війни.
Саме цього дня радянська армія звільнила в’язнів найбільшого нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау біля м. Освенцим (Польща). За різними оцінками, у таборі смерті загинуло від 1,5 до 2,2 млн невільників. Загальна ж кількість жертв Голокосту значно більша. Офіційно визнано, що нацисти знищили від 5,5 до 6,1 млн євреїв, ромів, представників інших меншин, політичних супротивників (у т.ч. від 2,2 до 2,5 млн на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні).
Аби вшанувати та зберегти пам’ять про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ проголосив 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.
Схиляємо голови у скорботі і пам’яті перед безневинно закатованими жертвами…