День пам’яті трагедії Бабиного Яру

Дата: 29.09.2021 08:50
Кількість переглядів: 623

 

Із метою гідного вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами, відповідно до Указу Президента України від 15 грудня 2020 року №567 вшановуються 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941 року).

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, члени Організації українських націоналістів, порушники комендантської години та інші цивільні особи.

Трагедія стала символом «Голокосту від куль», уособленням нацистської політики масового знищення людей.

Масові розстріли в Бабиному Яру розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації столиці.

Найтрагічнішими стали події 29–30 вересня, під час яких було вбито майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. У німецьких донесеннях цю трагедію назвали “велика акція”. Вона стала однією з наймасштабніших каральних операцій Другої світової війни. Багато населених пунктів України також мають свої більші чи менші “бабині яри” – місця нацистських розстрілів мирного населення.

Голокост – важка незагоєна рана в історії України та Європи часів Другої світової війни. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв,  їх знищено як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

Пам’ять про Голокост і Бабин Яр, зокрема, це також вшанування рятівників, Праведників народів світу. Це почесне звання присуджують з 1963 року людям, які в роки нацистської окупації рятували євреїв від переслідувань та загибелі. Сьогодні Україна посідає четверте місце за кількістю Праведників народів світу серед країн, в яких встановлено факти порятунку євреїв. Станом на 1 січня 2021 року відомо імена 2673 Праведників з України,  цивільних беззбройних жителів окупованих територій. Серед них люди різних національностей – українці, росіяни, поляки, білоруси, татари, вірмени, греки й німці, які ризикуючи власним життям, безпекою рідних і близьких людей, рятували окремих осіб, чи цілі сім’ї.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь