Пошук

Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в межах територіальної громади Гусятинської селищної ради

Дата: 19.05.2021 14:58
Кількість переглядів: 2321

ПРОЄКТ

 

 

ГУСЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ГУСЯТИНСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

. VIII СКЛИКАННЯ

VI СЕСІЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

від 19 травня 2021 року                                                                           №509/01-38

 

Про затвердження Порядку

розміщення тимчасових

споруд для провадження підприємницької

діяльності в межах територіальної громади

Гусятинської селищної ради

 

Керуючись ст.ст.25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011  № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» (зі змінами), з метою врегулювання діяльності у сфері розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в межах територіальної громади Гусятинської селищної ради, Гусятинська селищна  рада

 

                                                      ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в межах територіальної громади Гусятинської селищної ради, що додається.
  2. Визнати таким, що втратило чинність рішення сесії Гусятинської селищної ради від 20 грудня 2013 року «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території селища Гусятин».
  3.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну  комісію з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

Гусятинський селищний голова                          Степан КАРПО                    

                                                                            

 

                                                                                      

                                                                                                       Затверджено:

                                                                                                   рішенням Гусятинської                    

                                                                                                   селищної ради

                                                                                                    від 19  травня   №509/01-38

 

 

ПОРЯДОК

 розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в межах територіальної громади Гусятинської селищної ради

 

  1. Загальні положення

1.1. Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в межах територіальної громади Гусятинської селищної ради (далі – Порядок) розроблений згідно із Цивільним кодексом України, Земельним кодексом України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності», та наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.11 № 244   «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» (зі змінами).

1.2. Цей Порядок визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в межах територіальної громади Гусятинської селищної ради (далі – громада).

1.3. Цей Порядок не поширюється на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на землях із особливим режимом використання, якщо такі землі знаходяться в межах громади.

1.4. Терміни у цьому Порядку застосовуються у такому значенні:

тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

замовник - суб'єкт господарювання, який реалізує право розмістити ТС на підставі паспорта прив'язки ТС;

паспорт прив’язки ТС - комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС та благоустрій прилеглої території на топографо-геодезичній основі М 1 : 500, інженерне забезпечення, зовнішній архітектурний вигляд ТС та напрям підприємницької діяльності;

пересувна ТС - споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності;

схема розміщення ТС - графічні матеріали, виконані на топографо-геодезичній основі М 1 : 500 суб’єктом господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, які відображають розміщення ТС із прив’язкою до місцевості (будівлі, споруди, інженерні мережі тощо), планувальними обмеженнями та зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення прилеглої території (розташування квітників, під’їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами тощо);

стаціонарна ТС - споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 кв.м.

1.5. Холодильне та інше обладнання, що розміщується поряд з ТС, необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, має бути передбачено схемою розміщення ТС, при цьому загальна площа, що займає таке обладнання, не може перевищувати 25 % площі цієї ТС.

1.6. Розміщення ТС у межах ринків, інших торговельних об’єктів визначається планувальною документацією їх території або проектною документацією їх споруд.

1.7. Порядок розміщення ТС під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів визначається Гусятинською селищною радою.

1.8. При розміщенні ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.

1.9. Самовільне розміщення ТС (групи ТС) забороняється.

2. Порядок отримання паспорта прив'язки ТС, подання заяви щодо отримання дозволу на встановлення  ТС та умови користування земельною ділянкою на якій буде розмішений ТС

2.1. Підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС, визначений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

2.2. Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до Гусятинської селищної ради із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

2.3. До заяви додаються:

-     графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1 : 500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою до місцевості;

- реквізити замовника (найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напрям підприємницької діяльності.

Цей перелік документів є вичерпним.

2.4. Для визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам відповідний комплект документів направляється до відповідного органу з питань містобудування та архітектури Гусятинської селищної ради.

2.5. Повноваження відповідного органу з питань містобудування та архітектури Гусятинської селищної ради (далі - орган з питань містобудування та архітектури) може здійснювати працівник Гусятинської селищної ради на якого, такі повноваження покладено і який є копметентний у питаннях містобудування та архітектури.

2.6. Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам замовник повідомляється органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом десяти робочих днів з дня отримання відповідного комплекту документів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.

2.7. Для оформлення паспорта прив'язки ТС замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає:

- схему розміщення ТС (визначену Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.);

- ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (передбачений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України);

- технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

2.8. Паспорт прив’язки ТС складається у двох примірниках. Перший примірник надається замовнику, другий - зберігається в органі містобудування та архітектури, який видав паспорт прив’язки ТС.

2.9. Паспорт прив'язки ТС надається органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

2.10. Час, витрачений на підготовку та подачу до органу з питань містобудування та архітектури схеми розміщення ТС, ескізів фасадів ТС та отримання технічних умов щодо інженерного забезпечення (за наявності), не входить в строк підготовки паспорта прив'язки ТС.

2.11. Для підготовки паспорта прив'язки ТС містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не надаються.

2.12. Паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за встановленою Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України формою.

2.13. Паспорт прив’язки ТС включає:

- титульний аркуш із зазначенням реквізитів замовника (найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напряму підприємницької діяльності;

- схему розміщення ТС, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1 : 500;

- ескізи фасадів ТС у кольорі М 1 : 50 (для стаціонарних ТС);

- технічні умови щодо інженерного забезпечення ТС, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж.

Цей перелік документів є вичерпним.

2.14. Паспорт прив'язки ТС підписується керівником (заступником керівника) відповідного органу з питань містобудування та архітектури.

2.15. При оформлені паспорта прив'язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, непередбачених законом та цим Порядком.

2.16. Паспорт прив'язки ТС не надається за умов:

- подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.7 цього Порядку;

- подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.7 цього Порядку.

Ненадання паспорта прив'язки ТС з інших підстав не допускається.

2.17. Паспорт прив'язки ТС видається на безоплатній основі.

2.18. Паспорт прив'язки ТС підлягає реєстрації в журналі реєстрації паспортів прив'язки або електронному журналі органом, який його видав, з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру.

2.19. Строк дії паспорта прив’язки ТС визначається органом з питань містобудування та архітектури з урахуванням строків реалізації положень містобудівної документації на місцевому рівні.

2.20. Продовження строку дії паспорта прив'язки ТС здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки ТС органом з питань містобудування та архітектури.

2.21. У разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташуванні існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб'єкта господарювання, паспорт прив'язки ТС може переоформлюватись на строк дії цього паспорта прив'язки ТС або на новий строк.

2.22. Встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив'язки ТС.

2.23. Відхилення від паспорта прив'язки ТС не допускається.

2.24. Відновлення благоустрою замовником є обов'язковим.

2.25. Після розміщення ТС замовник подає до виконавчого органу Гусятинської селищної ради письмову заяву за формою встановленою Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив'язки ТС.

2.26. Паспорт прив'язки ТС виготовляється у двох примірниках. Один примірник зберігається у замовника ТС, другий - у відповідному органі з питань містобудування та архітектури.

2.27. Дія паспорта прив'язки ТС призупиняється за таких умов:

- необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - з обов'язковим попередженням власника ТС за 1 місяць та наданням тимчасового місця для розміщення такої ТС;

- необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - без попередження.

2.28. Дія паспорта прив'язки ТС анулюється за таких умов:

- недотримання вимог паспорта прив'язки ТС при її встановленні;

- невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки ТС;

- надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.

2.29. У разі проведення балансоутримувачем планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт на інженерних мережах власнику ТС надається тимчасове місце для розміщення ТС з перенесенням ТС (у тому числі з перенесенням на попереднє місце) за рахунок балансоутримувача цих мереж у місячний строк (при аварійних роботах - тижневий строк) з дати прийняття рішення виконавчим органом селищної ради про призупинення дії паспорта прив'язки ТС.

На період до надання замовнику тимчасового місця розташування ТС така ТС розташовується в межах місця проведення ремонтних робіт.

2.30. Підставами для відновлення дії паспорта прив'язки ТС є завершення планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт.

2.31. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки ТС, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу.

2.32. Власники (користувачі) ТС зобов'язані підтримувати належний експлуатаційний стан ТС та відповідного технологічного обладнання, що використовується разом з ТС.

2.33. У разі коли власник (користувач) має намір змінити її естетичний вигляд, він звертається до в органу з питань містобудування та архітектури з письмовою заявою щодо внесення змін до паспорта прив'язки ТС у частині ескізів фасадів. Орган з питань містобудування та архітектури розглядає нові ескізи фасадів ТС впродовж десяти робочих днів з дня подання такої заяви та за відсутності обґрунтованих заперечень керівник (заступник) органу з питань містобудування та архітектури, або особа яка відповідно до цього Порядку здійснює повновження органу з питань містобудування та архітектури, візує нові ескізи фасадів ТС.

2.34. Режим роботи ТС встановлюється суб'єктом господарювання відповідно до законодавства.

2.35. Документація щодо встановлення ТС, видана до набрання чинності цим Порядком, дійсна до закінчення її терміну дії.

2.36. У разі прийняття позитивного рішення щодо надання дозволу на встановлення ТС, заявник, на протязі одного місяця, повинен укласти із Гусятинською селищною радою договір особистого строкового сервітуту земельної ділянки, на якій буде розміщено ТС.         

Секретар Гусятинської селищної ради                                        Ігор ЛИСАК

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь