A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гусятинська громада
Тернопільська область, Чортківський район

Про затвердження Програми надання одноразової матеріальної допомоги жителям територіальної громади Гусятинської селищної ради та Положення про порядок надання одноразової матеріальної допомоги жителям територіальної громади Гусятинської селищної ради

Дата: 14.05.2020 12:20
Кількість переглядів: 369

ГУСЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ГУСЯТИНСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

VII СКЛИКАННЯ

XX СЕСІЯ

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ

РІШЕННЯ 

 від 20 грудня 2019 року                                                                          № 1808

Про затвердження Програми надання одноразової матеріальної допомоги жителям територіальної громади Гусятинської селищної ради та Положення про порядок надання одноразової матеріальної допомоги жителям територіальної громади Гусятинської селищної ради за рахунок коштів селищного бюджету

Керуючись пп. 22 п. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Гусятинська селищна рада

ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Програму надання одноразової матеріальної допомоги жителям територіальної громади Гусятинської селищної ради, згідно додатку 1.
 2. Затвердити Положення про порядок надання одноразової матеріальної допомоги жителям територіальної громади Гусятинської селищної ради за рахунок коштів селищного бюджету, згідно додатку 2.
 3. Скасувати рішення сесії Гусятинської селищної ради №1548 від 17 травня 2019 року(зі змінами).
 4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, духовності, законності, депутатської діяльності і етики та комісію з питань фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку Гусятинської селищної ради.

  

В.о. Гусятинського селищного голови                     Леся ЧАЙКА

  

Додаток №1

до рішення Гусятинської селищної ради від 20.12.2019 № 1808

ПРОГРАМА 

надання одноразової матеріальної допомоги жителям

територіальної громади Гусятинської селищної ради

на 2020 рік

 1. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ 

1

Ініціатори розроблення Програми

Гусятинська селищна рада

2

Підстава для прийняття Програми

п.п. 22 п.1 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»,  ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», ЗУ «Про оборону України», інші законодавчі акти та нормативні документи

3

Розробник Програми

Гусятинська селищна рада

4

Відповідальний виконавець

Виконавчий комітет Гусятинської селищної ради

5

Термін реалізації Програми

2020 рік

6

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

300,000 тис. грн.

6.1

коштів селищного бюджету

300,000 тис. грн.

6.2

коштів інших джерел

-

 

 1. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

Враховуючи фінансово-економічну ситуацію в країні, виникає необхідність посилення соціальної підтримки окремих категорій громадян.

Тому одним з першочергових завдань органів місцевого самоврядування є розвиток системи соціального захисту та соціального обслуговування громадян.

Програма спрямована на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист.

Ще однією проблемою, на виконання якої передбачена дана Програма, є своєчасне та якісне виконання визначених для селища Гусятин, сіл Вільхівчик, Суходіл та Боднарівка, планових завдань з відбору кандидатів на військову службу за контрактом у Збройні Сили України.

 1. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою Програми є посилення соціального захисту та фінансової підтримки окремих категорій громадян, а також матеріальне заохочення жителів селища Гусятин, сіл Вільхівчик, Суходіл та Боднарівка, які відібрані Гусятинським РВК для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України у 2020 році.

 1. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Основними завданнями цієї Програми є своєчасність надання матеріальної допомоги на поховання, популяризація військової служби за контрактом у Збройних Силах України на території селища Гусятин, сіл Вільхівчик, Суходіл та Боднарівка та забезпечення проведення селищних заходів до свят та пам’ятних дат.

 1. ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів Гусятинського селищного бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством, що передбачаються в селищному бюджеті на відповідний рік для надання допомоги.

 

 1. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Реалізація заходів Програми забезпечить можливість отримати соціально-незахищеним громадянам територіальної громади додаткову соціальну допомогу, що дозволить пом’ягшити соціальну напругу, пов’язану з негативним впливом фінансово-економічної кризи і відчути реальну допомогу з боку Гусятинської селищної ради.

 1. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

Контроль за виконанням Програми покладається на комісію з питань прав людини, духовності, законності, депутатської діяльності і етики.

 1. УМОВИ ТА ПОРЯДОК НАДАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ

Надання матеріальної допомоги проводиться відповідно до Положення про порядок надання одноразової матеріальної допомоги жителям територіальної громади Гусятинської селищної ради за рахунок коштів бюджету громади.

 1. ВИПЛАТА ДОПОМОГИ

Виплата допомоги здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету Гусятинської селищної ради.

Відповідно до підпункту 165.1.1. пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню.

Виплату коштів здійснює відділ бухгалтерського обліку та звітності Гусятинської селищної ради через банківські установи. 

В.о. Гусятинського селищного голови                    Леся ЧАЙКА

Додаток №2

до рішення Гусятинської селищної ради від 20.12.2019 № 1808

                                                                      ПОЛОЖЕННЯ

про порядок надання одноразової матеріальної допомоги жителям територіальної громади Гусятинської селищної ради за рахунок коштів селищного бюджету

1. Порядок надання одноразової матеріальної допомоги (далі - матеріальна допомога) мешканцям територіальної громади Гусятинської селищної ради визначає умови використання коштів місцевого бюджету на надання допомоги мешканцям громади.

2. Грошова матеріальна допомога надається жителям територіальної громади, а саме:

2.1. особам, які через районний військовий комісаріат поступають на військову службу до Збройних Сил України на контрактній основі в рахунок квоти, встановленої для Гусятинської ОТГ у розмірі 10 тис. грн.;

2.2. сім’ї загиблого при виконанні військового обов’язку у розмірі 30 тис. грн.;

2.3. особам, які зобов’язалися поховати померлого, який не досяг пенсійного віку, на момент смерті не працював, не був зареєстрований в центрі зайнятості як безробітний у розмірі 3 тис. грн.;

2.4. учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І, ІІ, ІІІ категорій у розмірі 1 тис. грн.;

2.5. учасникам бойових дій в республіці Афганістан та сім’ям померлих учасників бойових дій в республіці Афганістан у розмірі 1 тис. грн.;

2.6. членам громадської організації «Самооборона Майдану», активних учасників акції спротиву антинародним та антиукраїнським рішенням влади на Майдані в м.Києві 18-19 лютого 2014 року у розмірі 1 тис. грн.

2.7. учасникам бойових дій в Донецькій та Луганській областях з нагоди Дня Незалежності України у розмірі 1 тис. грн.

3. Матеріальна допомога у вигляді продуктових наборів селищною радою надається жителям територіальної громади із числа дітей двічі на рік: до Великодніх свят та до Дня Святого Миколая одному і тому ж отримувачу, а саме:

    3.1. дітям з інвалідністю;

3.2. дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

3.3. дітям, які виховуються одинокими матерями (батьками);

3.4. дітям із числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на території громади на законних підставах та мають право на постійне проживання в Україні;

3.5. дітям, батьки яких зазначені в пунктах 2.6. та 2.7.;

3.6. дітям загиблого при виконанні військового обов’язку;

3.7. дітям із сімей, які проживають у складних життєвих умовах.

      4. Головним розпорядником бюджетних коштів з надання допомоги є виконавчий комітет Гусятинської селищної ради.

5. Підставою для відмови в наданні матеріальної допомоги є:

- відмова заявника від отримання матеріальної допомоги;

- надання неповного пакету документів;

- смерть заявника.

Громадяни, які звернулися за матеріальною допомогою, несуть відповідальність за достовірність наданих даних. Якщо особою навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на матеріальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної допомоги не проводиться. У разі, якщо такі відомості виявлені після виплати заявнику матеріальної допомоги, заявник повинен повернути отримані кошти до бюджету громади.

6. З питання надання матеріальної допомоги громадянин може звернутися з особистою заявою до селищного голови.

7. До заяви заявник повинен додати такі документи:

- копія паспорта;

- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

- копія посвідчення, що підтверджує статус заявника (для пільгових категорій громадян);

- довідка з місця проживання про склад сім’ї;

- довідки про доходи всіх повнолітніх членів сім'ї, які прописані або проживають за даною адресою,  за останні шість місяців, що передують місяцю звернення. У випадку, коли хтось із членів сім’ї працездатного віку не працює — копію трудової книжки (сторінки із записами), або довідку з центру зайнятості.

Надання матеріальної допомоги особам, які поступили на військову службу за контрактом,  здійснюється на підставі документів Гусятинського районного військового комісаріату, які в повній мірі підтверджують такий факт.

Для одержання матеріальної допомоги на поховання померлого, який не досяг пенсійного віку, на момент смерті не працював, не був зареєстрований в центрі зайнятості як безробітний, необхідно подати такі документи:

- заява;

- копія паспорта та копія реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника;

- копія свідоцтва про смерть;

- довідка щодо проживання померлої особи на день смерті;

- довідка з органів Пенсійного фонду про те, що померла особа не

отримувала пенсію;

- довідка з центру зайнятості про те, що померла особа не перебувала на

обліку, як безробітна;

- копія трудової книжки померлої особи (перша сторінка та останній

запис);

8. Заява громадянина має бути оформлена відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про звернення громадян». Зразок заяви про надання  матеріальної допомоги повинен бути розроблений загальним відділом Гусятинської селищної ради.

У разі прийняття рішення про надання матеріальної допомоги, загальний відділ повідомляє заявника письмово або у телефонному режимі чи в інший спосіб про направлення коштів одержувачу протягом 15 банківських днів у відділення банку.

У наданні матеріальної допомоги може бути відмовленно у випадку відсутності визначених підстав для надання такої допомоги.

9. Фінансування виплат матеріальної допомоги проводиться відділом бухгалтерського обліку та звітності Гусятинської селищної ради відповідно до кошторису, затвердженого в селищному бюджеті на поточний рік на особові рахунки, відкриті заявниками в банках.

В.о. Гусятинського селищного голови                    Леся ЧАЙКА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь