Щодо спалювання сухої природної рослинності

7 квітня 2020 Новини 0

                                                                         Шановні жителі громади!

            Спалювання сухої природної рослинності, соломи, збиральних залишків та сміття, призводить до знищення біорізноманіття, молодих особин тваринного світу, виникає загроза пожеж в полезахисних лісових смугах, загибелі людей.

             При спалюванні соломи і поживних залишків згорає гумус – найбільш родючий поверхневий шар, внаслідок чого знижується біологічна активність грунту. Також спалювати суху траву надзвичайно шкідливо, а особливо – відходи, оскільки вдихання диму є небезпечним для здоров’я людей.

             Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, пошкодження нижніх частини дерев, кущів та верхніх частин коріння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.

             Гусятинська селищна рада попереджає керівників підприємств та організацій, які розташовані на території населених пунктів Гусятинської ОТГ, а також мешканців приватного житлового сектору про заборону спалювання соломи, іншої сухої рослинності.

            Перш за все, не слід випалювати суху траву, чагарники та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також кидати недопалки та сірники на суху трав’янисту підстилку. А залишене на природі без нагляду вогнище, може призвести до масштабної лісової пожежі. Також просимо стежити, щоб діти не бавилися з вогнем.
У випадку виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!

     Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

          

 З повагою, в.о.Гусятинського селищного голови Леся Чайка

Коментарі (0)

    Гусятинська селищна рада © 2019 Всі права захищено.
    Розробка та просування сайтів zelios studio