Транспортний податок

УКРАЇНА  

ГУСЯТИНСЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

 

                 Гусятинського  району               Тернопільської  області

 

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

ДВАНАДЦЯТА  СЕСІЯ

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від   03 травня  2018 року                                                        № 1033

 

Про внесення змін до рішення 

№704 від 22.05.2017 року

 

 

Відповідно до ст.10,12,267 Податкового кодексу  України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Гусятинська селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

 1. Внести зміни до рішення №704 від 22.05.2017 року “Про затвердження Положення про транспортний податок” та викласти його в новій редакції (додається).
 2. Ставки  даного податку застосовуються з 01.01.2019 року.
 3.  Опублікувати дане рішення у засобах масової інформації.

     4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Гусятинський селищний голова                                             М.М.Левицький

Додаток

до рішення Гусятинської селищної ради

«_03_» __05______ 2018 року

№ _1033_________

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про транспортний податок

 

 1. Загальні положення

Положення про транспортний податок (далі -Положення) розроблене на підставі ст.10, 267 Податкового кодексу України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

 

 1. Платники податку

2.1 Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше  п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить  понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на 1 січня  податкового (звітного) року .

 

 1. Об’єкт оподаткування

3.1 Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі з року випуску яких минуло не більше  п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить  понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на 1 січня  податкового (звітного) року.

 

 1. База оподаткування

4.1 Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1.

 

 1. Ставка податку
  1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

 

6. Податковий період

 

 1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

 

7.  Порядок обчислення та сплати податку

 

7.1 Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

7.2 Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

7.3 Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

7.4 Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.5 Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

7.6 З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

7.7 Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

7.8 Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

7.9 Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

7.10 У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

7.11 За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

8. Порядок сплати податку

 

8.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

9. Строки сплати податку

 

9.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 

Гусятинський селищний голова                                         М.М.Левицький

 

Додаток

Коментарі (0)

  Гусятинська селищна рада © 2019 Всі права захищено.
  Розробка та просування сайтів Zelios.Studio